Demokracie Shrnutí: Maďarsko zrušilo extrémní ceny, aby překonalo nedostatek paliva

Češi utahují peněžní řetězy; Rozšířené hraniční kontroly se Slovenskem

Čechům přes léto klesly platy a v reakci na to utahují finance. data Tento týden ukázal, že celkové mzdy vzrostly ve třetím čtvrtletí roku o 6,1 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2021. Na první pohled to může znít dobře, ale ceny rostly třikrát rychleji. Rostoucí inflace, produkt energetické krize, ale také spojená se silným trhem práce, znamená, že hodnota mezd v České republice klesla v období červenec-září o 9,8 %, což je čtvrtý pokles v řadě a nejrychlejší od začátku záznamů před 20 lety. . . Tyto kmeny ohrožují zlověstnou spirálu. Společnosti nadále hledají zaměstnance, takže jsou zranitelní při požadavcích vyšších mezd, což pomáhá podporovat inflaci. Nic z toho nepomůže potlačit nespokojenost s poměrně tvrdým řešením krize životních nákladů ze strany vlády, ať už dodatečné sociální výdaje riskují další zvýšení cen nebo ne.

Jedním ze způsobů, jak snížit inflaci, je najít alternativy k dovozu ruské ropy a plynu. Zatímco energetická krize vyvolala naděje, že se přechod od ropy a plynu může urychlit, Češi se v krátkodobém horizontu předhánějí v hledání nových dodavatelů. Ministr obchodu a průmyslu Joseph Sqaila oznámit Na konci týdne očekával, že „problém dodávek fosilních paliv z Ruska bude definitivně vyřešen v roce 2024“. Češi mají na letošní zimu plynu dost, řekl úředník a Praha nyní usiluje o navýšení dodávek pro rok 2023. Nizozemský LNG terminál, který Češi koupili na podzim, by měl být schopen dodávat více než 80 procent roční spotřeby, přestože byla Smlouva je již méně než poloviční. Sekela doufá, že se podaří dohodnout smlouvy s Alžírskem, Norskem, Katarem a dalšími projekty ropné a plynárenské infrastruktury, aby se dokončila práce na nahrazení ruského dovozu.

READ  Satelitní snímky potvrzují, že sklad Červeného kříže v Mariupolu byl vystaven vojenským úderům

česká vláda souhlasil Ve středu opět rozšíří kontroly na své hranici se Slovenskem, protože se obává nárůstu migračních toků na trase „západní Balkán“. Systém, který byl implementován koncem září a jehož platnost je stanovena na 12. prosince, nyní poběží dalších 14 dní. Čech může zastavit cestování bez hranic v schengenském prostoru EU maximálně na šest měsíců, než bude muset projednat kontroly s Bruselem. Rakousko také provádí kontroly na svých hranicích se Slovenskem. Hraniční kontroly, které praha Doufá, že se vyhneme hovorům v Německu Přijmout opatření k zastavení přílivu nelegálních imigrantů procházejících z České republiky rozlítilo Slovensko, které stěžovat si že Maďarsko nedělá nic pro zastavení toků a odmítá přijímat uprchlíky zpět. Evropská pohraniční agentura Frontex uvedla, že počty na západobalkánské trase vzrostly za prvních devět měsíců roku 2022 o 170 procent. Nárůst souvisí s nadcházejícími volbami, zhoršujícími se ekonomickými podmínkami v Turecku a laxními vízovými režimy na západním Balkáně, zejména v Srbsku. . Zejména to druhé podnítilo spekulace o ruském povzbuzení, přičemž střední Evropa je již pod tlakem, protože hostí miliony Ukrajinců prchajících před moskevskou invazí. Evropská unie tento týden oznámila, že rozmístí pohraniční agenty na západní Balkán, a vyzvala země v regionu, aby vstoupily do karantény. „mezery“ ve své vízové ​​politice.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *