46 Čechů odešlo během symptomů COVID

Téměř polovina lidí s příznaky COVID-19 nezůstává doma kvůli sexu.

Podle vědců to může být jeden z důvodů rozšířeného šíření koronového viru v České republice. Studii provedla Světová zdravotnická organizace a Německá univerzita v Erfurtu.

Studie byla provedena loni v srpnu, listopadu a lednu u tisíce respondentů.

„Téměř polovina populace, 46 procent, nezůstává doma a stále chodí s příznaky vlády. Často si myslí, že jsou nakaženi, ale očekávají mírnější trend. Řekla Helena Hinilikov, profesorka medicíny na Karlově univerzitě.“

Podle studie platí pravidlo 3R (Ruce, závoje, vesmír – ruce, masky, odstranění) je v České republice vysoce ceněn, zejména u starších osob, žen a lidí, jejichž ekonomický stav se kvůli infekci koronovým virem zhoršil.

Naproti tomu jsou Češi mnohem méně disciplinovaní, pokud jde o návrh, aby své příbuzné nenavštěvovali. Podle průzkumu stále navštěvuje rodinné návštěvy 41 procent lidí.

Více než polovina respondentů však uvedla, že pokud budou mít příležitost, budou testováni. Podle Aleny Steflowové z České lékařské společnosti Johna Burkiny Faso „to považují za občanskou povinnost a doufají, že to pomůže zabránit šíření COVID-19,“ uvedl.

Studie také zkoumala postoje lidí k očkování. V lednu s ním souhlasila více než polovina respondentů, ale toho roku čísla kolísala.

Průzkum ukazuje, že více než 50 procent Čechů tvrdí, že je očkováno.

Největším faktorem ovlivňujícím touhu po získání vakcíny proti koronovému viru je to, jak chrání očkovanou osobu a ostatní proti této nemoci.

Faktory, jako je imunizační ochrana proti koronovému viru, škodlivé účinky viru, epidemická situace v zemi a doporučení zdravotnických pracovníků a zdravotnických pracovníků ovlivňují výběr lidí, kteří mají být očkováni.

Čtyřicet pět procent lidí považuje infekci koronovým virem za mediální stimulant infikovaný tajnými systémy.

„Velké procento lidí věří, že politická rozhodnutí ovlivňují tajné organizace a že politici jsou často nepravdiví,“ vysvětluje Stenek Kusera z Ústavu zdravotní gramotnosti.

READ  V Baguiu zní česká jazzová hudba [PHOTO/VIDEO]

Podle průzkumu 76 procent lidí nedůvěřuje vládě a 66 procent nedůvěřuje ministerstvu zdravotnictví. Naproti tomu více než 80 procent důvěřuje zdravotníkům.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *