Lucembursko šest dronů české výroby Primogo One 150 Ukrajina

Lucembursko údajně dodalo ukrajinské armádě šest českých dronů Primogo One 150.

Lucembursko předalo tuto sobotu 26. listopadu Ukrajině šest dronů Primogo One 150 české výroby. Zprávu oznámil vojenský představitel s odvoláním na lucemburské ministerstvo obrany.

Primogo One 150 je řada bezpilotních letounů (UAV) vyráběná českou společností Primogo UAV. Jsou určeny k plnění úkolů sledování a průzkumu. Primoco One 150, vybavený autopilotem, který provádí automatický vzlet, přistání a plánování letu, může zůstat ve vzduchu nepřetržitě až 15 hodin.

Již dříve bylo oznámeno, že Lucembursko dodalo obrněná taktická vozidla HUMVEE. ukrajinská armáda, určený k přepravě osob. Přesný počet přestavěných vozidel nebyl upřesněn, podle zveřejnění však byly přiděleny z vlastního arzenálu země 42 takových vozidel.

Kromě obrněných vozů Lucembursko údajně předalo ukrajinským vojákům 100 protitankových systémů NLAW a 15 vojenských stanů. gazeta.ru.

Švédský ministr obrany Paul Johnson dříve uvedl, že nová vláda země plánuje zvýšit svou pomoc Ukrajině. Předpokládá se, že to zahrnuje poskytování moderních zbraňových systémů.

___________________________________________________________

Děkujeme, že jste si našli čas na přečtení tohoto článku. Nezapomeňte se vrátit a zkontrolovat Euro týdenní zprávy Web pro všechny vaše nejnovější místní a mezinárodní zprávy a nezapomeňte, že nás můžete sledovat Facebook A Instagram.

READ  Růst českého maloobchodu v září zvolnil

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.