4 Američané opouštějí Afghánistán, když Blinken přijíždí do Kataru

Čtyři Američané dokázali bezpečně odejít Afghánistán Prostřednictvím použití pozemní trasy, ve snadném úsilí ministerstva zahraničí.

Podle vysokého představitele amerického ministerstva zahraničí jsou čtyři v dobrém stavu a v pondělí byli po ruce zaměstnanci velvyslanectví USA.

Je to vůbec poprvé, kdy ministerstvo zahraničí takovou cestu usnadnilo od ukončení odstoupení USA na konci srpna. A 124 000 evakuovaných na konci července a srpna bylo letecky převezeno z Afghánistánu.

Podle ministerstva zahraničí si Taliban uvědomoval pohyb Američanů směrem k hranici a nebránil jim. Spojené státy nezveřejnily místo pobytu čtyř Američanů.

Zprávy o odchodu Američanů přišly, když se ministr zahraničí Anthony Blinken chystal dorazit do katarské Dauhá, kde se spolu s ministrem obrany Lloydem Austinem setkávají s katarskými vůdci, aby jim poděkovali za pomoc země Perského zálivu Spojeným státům. Hromadný letecký transport zranitelných Američanů a Afghánců, poskytující tranzitní bod a podporu evakuovaným.

V Mazar-i-Sharif, tam Více letadel Podle zdrojů z Kongresu a nevládních organizací jsou ochotni dostat občany USA a osoby s trvalým pobytem v USA z Afghánistánu, ale Taliban je odmítl nechat odejít.

Ministerstvo zahraničí doporučilo členům Kongresu, aby informovali skupiny usilující o evakuaci Afghánistánu z Mazar-i-Sharif, že vláda „v zemi Mazar-i-Sharif“ nemá žádné pracovníky, v zemi nemáme žádná letecká aktiva a my ne kontrolovat vzdušný prostor. Ministerstvo zahraničí však uvedlo, že bude držet Taliban na svém slibu umožnit lidem odejít. „Afghánistán je svobodný,“ a dodává, že „celé mezinárodní společenství se zaměřuje na to, zda plní své závazky“.

READ  Ruské volby 2024: Vše, co potřebujete vědět, jak se Putin snaží zajistit pátý mandát

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *