Mercurial Portugal čeká na mistrovství světa 2022 těžký úkol | fotbalové zprávy

Není to poprvé, kdy je osud Portugalska na mistrovství světa 2022 úzce spjat s Ronaldem.

Předchozí příspěvky z mistrovství světa: 7
Přezdívky: 0
Nejlepší úspěch: Semifinále (1966, 2006)
Rekord Světového poháru: W14, D6, L10
Nahrané góly: 49
Největší výhra: 7-0 (Severní Korea 2010)
Přehrávač ke shlédnutí: Cristiano Ronaldo
aktuální uspořádání: 9
kombinace: Ghana (24. listopadu), Uruguay (28. listopadu), Jižní Korea (2. prosince).

Portugalský fotbalový tým je synonymem pro Cristiana Ronalda.

Není tedy žádným překvapením, že vyprávění o nadcházející kampani na mistrovství světa v zemi je utvářeno skutečností, že je to v tuto chvíli jeho poslední šance, jeho poslední šance poprvé vyhrát mistrovství světa v Portugalsku.

Ve světě fotbalu je málo týmů jako Portugalsko.

V posledním desetiletí se dostali do semifinále mistrovství Evropy (2012), vyhráli svůj první velký titul (Euro 2016) a také vyhráli úvodní titul v Lize národů v roce 2019. Pravděpodobně největší éra portugalského fotbalu. Ve finále Světového poháru byl tak špatný.

Portugalsko se od roku 2006 nedostalo do čtvrtfinále.

V roce 2014 byli vyřazeni ze skupinové fáze. O čtyři roky později vypadli z osmifinále.

Na posledních třech mistrovstvích světa vyhráli pouze tři zápasy. Ronaldo ještě neskóroval ve vyřazovacích fázích mistrovství světa.

Ronaldo
Ronaldo ve vyřazovacím zápase mistrovství světa nedal gól [Darko Bandic/Reuters]

Koho mají ve sbírce?

Seleção das Quinas je nejvýše postaveným týmem ve své skupině Jižní Korea, Uruguay a Ghana a očekává se, že jej překoná.

Vrcholem bude jejich zápas proti Uruguayi, týmu, který je v roce 2018 vyřadil z Ruska.

Jedno ze tří vítězství země v posledních třech finále mistrovství světa přišlo proti Ghaně, která byla součástí portugalské skupiny v Brazílii 2014.

Kvalifikace a forma

Po prohře se Srbskem v poslední kvalifikaci se Portugalsko dostalo do play-off, udrželo si nervy proti Turecku a poté Severní Makedonii, aby si upevnilo místo na mistrovství světa.

READ  Bývalá šampionka Qatar Open Plíšková, Kvitová a Azarenková se dostala do čtvrtfinále

Stali se specialisty na tato high stakes střetnutí – je to třetí po sobě jdoucí mistrovství světa, na které se kvalifikovali přes play-off.

„To nejlepší teprve přijde, nemohu být konkrétnější. To nejlepší teprve přijde a tento rok přijde,“ řekl trenér Federico Santos poté, co v září porazil Českou republiku.

Bruno
Bruno Fernandes vstřelil dva góly v zápase play off Portugalského mistrovství světa proti Severní Makedonii [Miguel Vidal/Reuters]

Ronaldův faktor

Ronaldo ve svých 37 letech není takovou silou, jakou býval.

Přestože v minulé sezóně nastřílel za Manchester United 24 branek, letos se portugalský útočník ocitl na vedlejší koleji.

Zatímco Santos zůstává neznepokojený nedávnými strasti Ronalda a zajistil mu místo v základní sestavě, jeho zařazení je hlavním bodem sporu mezi portugalskými fanoušky.

Ronaldo v posledních 10 zápasech s Portugalskem vstřelil pět gólů. Všech pět branek padlo ve dvou zápasech.

Stejně jako v United je spor kolem Ronalda, že když ho pohltí do týmu, tým ztrácí rovnováhu. Navíc s hráči jako Bernado Silva, Joao Felix, Rafael Leao a Bruno Fernandes nemá Portugalsko nouzi o útočné možnosti.

Nebylo to poprvé, co byl osud Portugalska s mistrovstvím světa úzce spjat s Ronaldem. Až na to, že tentokrát ne tak, jak si představujeme.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.