2022 FX výhled: Liquid Allsorts | zpráva

Shrnutí

Rok 2022 bude pro globální ekonomiku dalším rokem oživení. Stále se objevují protivětry způsobené pandemií a narušení dodavatelského řetězce. Rostoucí počet tvůrců politik je však natolik sebevědomý, že upřednostní inflaci před obavami o růst a pustí se do cyklů zpřísňování měnové politiky.

Všechny indikátory ukazují na silný růst USA v roce 2022 (téměř 5 %), přetrvávající inflaci a připravenost Federálního rezervního systému zvýšit úrokové sazby. Očekáváme větší sílu dolaru vůči euru a jenu do roku 2022, protože Evropská centrální banka a Bank of Japan mají mnohem silnější argumenty pro udržení uvolněné politiky. Cyklus Fedu považujeme za zranitelný vůči přecenění mírné a vyšší síly dolaru jako stálé téma pro rok 2022.

Pokud nebudou podporovány vývozy komodit, očekáváme, že evropské měny budou obecně vůči dolaru v roce 2022 slabší než dolar. Jsou zranitelnější vůči narušení dodavatelského řetězce tím, že zvýší váhu výroby v jejich ekonomikách, z nichž většina bude klesat s tím, jak EUR/USD v průběhu roku klesá. Ostré křivky vpřed s vynikajícím výkonem by měly být dva zdroje energie pro NOK a RUB.

Ve střední Evropě, na Blízkém východě a v Africe udávala tempo zpřísňování Česká národní banka, která ještě není dokončena. Maďarsko a Polsko byly trochu pomalé, ale lehké zahraniční spoty naznačují, že pokles zlotého by měl být omezený. Volby v Maďarsku přinášejí volatilnější návrh. Očekáváme, že rubl bude držet zisky podporované velmi jestřábí centrální bankou, zatímco turecká lira a ruský rubl také vypadají zranitelněji.

V Asii zůstává renminbi záhadou. Ukázalo se, že je to jedna z nejsilnějších měn v roce 2021, ačkoli Čína byla letos středem většiny obav. Silné toky dluhopisů a obchodní přebytek možná pomohly, ale věříme, že silný renminbi byl také politickou volbou. Vzhledem k tomu, že se ceny komodit v roce 2022 těší mírnému oživení, očekáváme, že Čínská lidová banka (PBOC) umožní určité oslabení obchodu CNY. V rámci regionu věříme, že IDR a SGD mohou tvořit nejsilnější odpor vůči síle dolaru.

READ  Prázdné police jsou jediným způsobem, jak mohou britští pracovníci s nízkými platy přilákat národní pozornost | Aditya Chakraborty

A konečně, sázky volebních hlasů budou i nadále pronásledovat latinské mince. Volby v Chile (21. listopadu) a Brazílii (22. října) znamenají výzvy pro pravicové úřady a v případě Brazílie by se prémie za finanční riziko mohla vrátit zpět do BRL. Myslíme si, že MXN je v lepší pozici. Zdá se, že Banxico buduje silný preventivní klín v domácích úrokových sazbách a Mexiko má lepší pozici, aby se mohlo těšit z americké poptávky.

Stáhněte si celou zprávu pro více.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *