V Česku se množí automaty na maso: Praha ráno

V Praze a okolí najdete automaty na čerstvá vejce, v Brně zase můžete narazit na automaty na ovoce a zeleninu. V severních oblastech prodávají místní syrové maso.

Joseph Dvořák před deseti lety cestoval po Evropě, aby se dozvěděl o metodách chovu drůbeže v zahraničí. Během svých cest objevil automat, kde si lidé mohli vejce snadno koupit kdykoli, ve dne i v noci.

Inspirován tím se rozhodl podobný koncept zavést i v České republice. Dnes, o devět let později, provozuje v zemi šestnáct automatů a nabízí čerstvá vejce přímo od svých slepic.

Dvořák neplánoval další expanzi. Chtěl být na prvním místě Vegcomat (eggcomat) V oblastech, kde je nedostatek čerstvých vajec, jako je centrum Prahy, ale v současné době nejsou vhodné podmínky.

„Mluvím o nájmu, který se liší. Je to o finančních omezeních. Prodej vajec není totéž jako prodej Red Bullů,“ říká Dvořák s tím, že se s obchodním centrem v Sodo nedohodl.

Farma nabízí stroje na výrobu vajec každé dva dny. Přestože se do stroje vejde šest set vajec, Dvořák je ujišťuje, že jsou skutečně čerstvá.

Zatímco stroje na vejce jsou na trhu od roku 2014, Farmářský dům Vrchlabí otevřel stroj na maso teprve loni.

„Maso jsme prodávali osobně na dvoře, ale protože na farmě pracovala celá rodina, lidé na nás často museli čekat a někteří z nás museli opustit práci a jít maso prodávat,“ říká Kateřina Bazarová. Rodinná farma Basařova.

„Někdy není nikdo z nás doma a zákazník odchází bez masa. Automat na maso je tedy dobrý způsob, jak zákazníka kdykoliv uspokojit a přitom se věnovat jiné práci na farmě,“ dodává.

S automatem si mohou zákazníci přijít pro maso kdykoliv, každý den v týdnu. Jeden automat je umístěn přímo na farmě v obci Prösrečná a druhý je umístěn v automatu ve Vrchlabí, kde jsou i automaty sloužící k distribuci produktů z e-shopu.

READ  Zpráva české rozvědky o terorismu označuje sociální šovinistickou stranu opět za populistickou, rasistickou organizaci, na kterou se vláda 19 2021 zaměřila

Vlastníkem a provozovatelem strojů je rodinná farma, kde se prodává většina jejích produktů. Hlavní ingredience jsou hovězí a zvěřina.

Co se týče plnění, stroje na maso se plní většinou jednou denně, v pátek a sobotu dokonce dvakrát.

Ovoce a zelenina

Začátkem letošního roku byl také otevřen automat na ovoce a zeleninu v Brně-Kohoutovicích farmáře Petra Grunwalda.

Koupit si můžete čerstvá jablka, cibuli, česnek nebo brambory. Automat je denně doplňován a díky speciálnímu vybavení i obsluha ví, jaká je aktuální kapacita.

Pražská ranní podpora.

Jsme hrdí na to, že našim čtenářům po celém světě poskytujeme bezplatné, nezávislé a nezaujaté zprávy.
Náš specializovaný tým podporuje místní komunitu, expaty a návštěvníky prostřednictvím našich webových stránek, sociálních médií a newsletteru.

Oceňujeme, že ne každý může za naše služby platit, ale pokud můžete, žádáme vás, abyste to udělali Podpořte Prague Morning příspěvkem – bez ohledu na to, jak malý je! .

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *