Vláda ČR povolí venkovní akce od 17. května

Od pondělí 17. května lze mimo jiné pořádat kulturní akce s maximálním počtem 700 diváků.

Podmínkou vstupu je absolvování testu PCR, minimálně 14 dní pro očkování nebo maximálně 90 dní od uzavření smlouvy s Covit-19.

Uvedl to ministr kultury Lubomer Sauralek (afterSSD) na tiskové konferenci po pondělním zasedání vlády. Interní kulturní akce bude vláda schvalovat o týden později.

Podle Zoraleka, na rozdíl od původní dohody s ministerstvem zdravotnictví, nemohla být realizována možnost pořádat kulturní akce ve stejném termínu.

Vláda však podle něj přijala usnesení, že pokud bude pozitivní trend pokračovat a v příštím týdnu bude dosažen vývoj 75 nových obětí na 100 000 obyvatel týdně, lze uspořádat kulturní akce. Počínaje 24. květnem.

Tato úroveň má maximální kapacitu 50 procent, s maximem 500 lidí uvnitř a 1000 lidí venku. Nejpozději 90 dní po přeočkování, testování nebo onemocnění.

Česká vláda masivně uvolnila omezení

Dnes je vše zavřené Večerky a mnoho dalších služeb Znovuotevření několik měsíců po uzavření.

Služby zahrnují Opravy obuvi, autobazary, autosalony, lanovky, solárium, hodináři, zlatníci, tesaři a cestovní kanceláře.

Znovuotevření obchodů probíhá se zákaznickou sazbou 15 za metr čtvereční a za přísných hygienických opatření, včetně povinného dýchacího přístroje a vzdálenosti dvou metrů.

Děti se vrátily do všech základních škol I za náročných podmínek v těžce postižených oblastech. Každý by měl nosit masku a být testován dvakrát týdně. Vracejí se střídavě, s týdenní školní docházkou a příští týden dálkovým studiem.

K uvolnění došlo, když počet nových případů denně klesl v neděli na začátku března ze 17 000 na 381, což je nejnižší počet od konce srpna, zatímco počet obětí za posledních sedm dní klesl na 101 na 100 000.

READ  České město Ostrava rozšiřuje svoji flotilu elektrických autobusů

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.