Česká armáda vydala novou domorodou taktickou rušičku komunikace STARKOM
Podle Michael Stopinski

Taktická komunikační rušička STARKOM se čtyřmi anténními stožáry vysunutými do výšky 8m. (Michael Zdobinský)

Jane’s
STAvebnicový Rušič se dozvěděl podrobnosti o KOMunikační (Modular Communication Jammer: STARKOM), jedné z klíčových součástí systému mobilního elektronického boje (EW). První systém STARKOM byl dodán 53. brigádě průzkumu a elektronického boje české armády v polovině října.

Systém byl kompletně vyvinut a vyroben v České republice za tři roky. Hlavním dodavatelem je státní VVU Brno, Vojenský výzkumný ústav, kde software (SW) a klíčové hardwarové komponenty související s EW dodává specializovaný český výrobce rušicích systémů URC Systems.

STARKOM je modulární taktická rušička namontovaná na podvozku Tatra Force T-815-7T3RC1 8×8 s prodlouženým rozvorem určená k zachycení vzdušných i pozemních cílů na operačně-taktické úrovni. Zakazuje nepřátelskou analogovou a digitální hlasovou a datovou komunikaci v pásmech velmi vysoké frekvence/ultra-vysoké frekvence/super-vysoké frekvence (VHF/UHF/SHF) mobilních sítí, včetně pásem Globálního systému pro mobilní komunikaci (GSM). Je schopen odolat i moderním frekvenčně citlivým systémům, jako je frekvenční posun. Systém lze použít nejen pro výkonné rušení napříč taktickým spektrem pro elektronická protiopatření, ale také pro elektronické podpůrné operace, jako je rádiový průzkum, zaměřování a sledovací senzory, které mohou provádět podrobnou analýzu nepřátelských rádiových signálů.

Schopnost elektronických bezpečnostních opatření rušičky usnadňuje rušení rádiem řízených improvizovaných výbušných zařízení (RCIED) z různých zdrojů, například komerčních rádií, rádiem řízených modelů, mobilních telefonů, WiFi a bezpilotních vzdušných prostředků (UAV).

Jste již předplatitelem Janes? Přečtěte si celý článek od
Přihlášení klienta


Neváhejte se přihlásit k odběru a uvidíte, co chystáme

Podíl

https://www.janes.com/defence-news/news-detail/czech-army-unveils-new-indigenous-starkom-tactical-communication-jammer

Jane’s STAvebnicový Rušič KOMunikační (Modular Communication Jammer: STARKO…

podrobnosti

READ  Mandy's Eurovision Countdown Část 9 - Česká republika

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *