Všichni čeští studenti budou testováni, aby se snížil nárůst případů virů

Praha (AFP) – Česká vláda žádá děti, aby se nechaly otestovat na COVID-19 v rámci úsilí o zastavení nedávného prudkého nárůstu případů.

Ministr školství Robert Plaga uvedl, že všechny základní a střední školy jsou povinny otestovat 1,4 milionu studentů v zemi ve dvou dávkách, a to 22. listopadu a 29. listopadu.

Lékařští odborníci doporučili univerzální testování. Úředníci uvedli, že hasiči budou distribuovat soupravy pro rychlé testy po celé zemi.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že končící česká vláda a členové opozice, kteří v říjnu vyhráli parlamentní volby a sestavují novou vládu, v pátek projednali další opatření proti koronaviru.


„Je nezbytně nutné, abychom se všichni spojili,“ řekl Vojtek.

Podrobnosti o nových opatřeních, která má vláda schválit začátkem příštího týdne, odmítl sdělit. Vojtěch řekl, že týmy se shodly na důležitosti očkování, protože míra v ČR je nižší, než je průměr EU.

„Jsem rád, že nám vláda naslouchá,“ řekl České veřejnoprávní televizi Peter Smical, hlavní epidemiolog pražského Institutu klinické a experimentální medicíny.

Nové potvrzené případy tento týden prudce vzrostly, což vyvolává obavy, že budou nadále stoupat k dennímu rekordu 17 776 případů zaznamenaných 7. ledna.

Česká republika ve čtvrtek hlásila 10 395 nových případů, což je o zhruba 2 000 více než v předchozím týdnu. Denní počet nových případů v úterý dosáhl 14 539, což je nejvíce od 12. března.

Míra nakažených v zemi ve čtvrtek za posledních sedm dní vzrostla na 614 nových případů na 100 000 obyvatel ve srovnání s 558 před dvěma dny.

Česká armáda v pátek oznámila, že 40 vojáků bude nasazeno do nemocnic na východě České republiky, aby zmírnili tlak na dělníky.

READ  Rozhodnutí českého soudu o volebním právu na pomoc malým stranám

Česká republika patří mezi země Evropské unie nejvíce zasažené pandemií s celkovým počtem 1,87 milionu nakažených, 10,7 milionu případů a 31 355 úmrtí na virus COVID-19.

___

Sledujte veškeré pokrytí pandemie AP na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *