Koronaviry ve Spojeném království v hrabství Fresno dostali 3 lidé

Fresno, Kalifornie (KFSN) – Zdravotníci uvedli, že objevili první známé případy varianty koronaviru ve Spojeném království v okrese Fresno.

Na briefingu v pátek odpoledne představitelé ministerstva zdravotnictví v okrese Fresno uvedli, že byli státem informováni, že tři lidé měli pozitivní test na britskou variantu koronaviru, nebo „B.1.1.7“, jak je oficiálně známa.

„V mnoha ohledech je to, jako bychom byli znovu v prvních měsících epidemie,“ uvedla dr. Rice Vohra, zdravotnice okresu Fresno.

Sledovatelé kontaktů na ministerstvu zdravotnictví již oslovili všechny osoby infikované touto variantou a pracují na izolaci lidí, s nimiž mohli být v kontaktu.

B.1.1.7 je jednou z takzvaných „proměnných vzbuzujících obavy“ a bylo zjištěno, že je o 40 až 80 procent přenosnější. Poprvé byl zjištěn ve Velké Británii, protože se rychle rozšířil a způsobil v zemi významný nárůst případů COVID-19.

„Nevíme, jestli se jedná o převládající kmen,“ řekl doktor Vohra. „To je rozhodně zdrojem obav – pokud se z toho stane převládající plemeno, pak to ve skutečnosti povede ke skutečnému poklesu naší schopnosti pečovat o lidi.“

Úředníci zdravotnictví uvedli, že tato varianta koronaviru se nejen šíří snadněji než ostatní, ale je také smrtelnější. Uznali, že tyto tři případy jsou pravděpodobně „jen špičkou ledovce“, a může existovat mnoho dalších případů těchto variabilních kmenů, které způsobují případy COVID v okrese Fresno.

Dr. Vohra uvedl, že míry případů klesají, ale řekl, že se nyní začínají stabilizovat, což částečně obviňuje z proměnných.

Zdravotní úředníci uvedli, že očkování pomůže zabránit dalšímu šíření, ale také žádají obyvatele, aby pokračovali v preventivních opatřeních.

„Nenechte se hlídat. Jsme stále na„ fialové “úrovni nebo v komunitní prevalenci, která zde v okrese Fresno převládá ve srovnání se zbytkem státu. Takže stále máme každý den hlášeno mnoho infekcí,“ řekla Vohra .

READ  Ve východním Donegalu v Pensylvánii byl nalezen případ ptačí chřipky

Stále probíhá výzkum, jak účinná je každá vakcína proti britské variantě, ale odborníci se domnívají, že všechny pomáhají chránit lidi před vážným onemocněním.

Pracovníci provinčního zdravotnictví tvrdí, že v okrese Fresno bylo dosud podáno více než 320 000 dávek vakcín a dalších 39 000 dávek dorazí příští týden.

Copyright © 2021 KFSN-TV. Všechna práva vyhrazena.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *