Důvěra české ekonomiky se v květnu zlepšila

Foto Roman Mutizov / Shutterstock.com

Úterní výsledky šetření Českého statistického úřadu (ČSÚ) ukázaly, že ekonomická důvěra v ČR se v květnu zlepšila, spotřebitelská důvěra klesla na nejnižší úroveň za deset let.

Index ekonomické důvěry vzrostl v květnu na 101,8 z dubnových 100.

Index podnikatelské důvěry vzrostl v květnu na 107,0 ze 103,8 v předchozím měsíci.

Index důvěry v průmyslu se v květnu zlepšil na 106,7 z 99,5 v předchozím měsíci.

Míra důvěry ve stavebnictví klesla na 118,6 ze 123,5 v předchozím měsíci, zatímco míra důvěry v obchodě vzrostla na 103,3 ze 100,8.

Index spotřebitelské důvěry v květnu klesl na 75,8 z 81,3 v předchozím měsíci. Statistický úřad uvedl, že jde o nejnižší hodnotu od května 2012, protože procento respondentů, kteří očekávali zhoršení celkové ekonomické situace pro příštích 12 měsíců, opět vzrostlo a dosáhlo historického maxima.

Rovněž současná finanční situace je hodnocena negativněji a počet rodin, které se obávají zhoršení své finanční situace v následujících 12 měsících, dosáhl historického maxima. Zároveň výrazně vzrostly obavy z vysoké nezaměstnanosti.

Podpora obchodního časopisu v Budapešti

Vyrábět lis hodný tohoto jména je nákladná záležitost. Vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal se již 27 let snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické, přesné a podávané beze strachu a přízně.

Tiskové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zainteresovanou stranu, čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Vystoupení z Afghánistánu může být pro Evropu větším problémem než USA

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *