16 lidí bylo zabito při střelbě během vánoční sezóny v centrálním mexickém státě Guanajuato

12 lidí bylo zabito po útoku ozbrojenců na vánoční večírek ve městě Salvatierra ve státě Guanajuato na severu centrálního Mexika.

Prokurátoři také uvedli, že při střelbě ve městě Salamanca zemřeli další čtyři lidé, okolnosti tohoto útoku ale nepopsali.

Místní média uvedla, že oběti v Salvaterře opouštěly po vánočním večírku známém jako „posada“, když byly zastřeleny, ze sálu.

Guanajuato bylo dějištěm krvavých bitev mezi kartelem Jalisco a místními gangy podporovanými kartelem Sinaloa. Stát má dlouhodobě nejvyšší počet vražd v Mexiku.

Mezitím úřady uvedly, že tři muži byli zastřeleni v letovisku Tulum na karibském pobřeží a čtyři další byli zraněni při nedělním útoku na bar.

Prokurátoři ve státě Quintana Roo uvedli, že předběžné vyšetřování ukázalo, že střelba „mohla být způsobena sporem souvisejícím s maloobchodním prodejem drog, a z tohoto důvodu nebyla bezpečnost veřejnosti a bezpečnost našich návštěvníků vůbec ohrožena. .“

Přestřelka mezi místními drogovými gangy v Tulumu ale vedla ke smrti turistů, kteří se v minulosti dostali do křížové palby.

V roce 2021 byli v Tulumu dva turisté – jeden kalifornský cestovatelský blogger narozený v Indii a druhý Němec – zabiti při jídle v restauraci. Zdá se, že byli přistiženi při přestřelce mezi konkurenčními drogovými dealery.

Počátkem tohoto roku vydalo americké ministerstvo zahraničí cestovní upozornění, které cestující varovalo, aby „cvičili zvýšené situační povědomí“, zejména po setmění, v mexických karibských pobřežních letoviscích, jako jsou Cancún, Playa del Carmen a Tulum.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *