Tchajwanská mise plánuje založit kulturní jednotku v Čečensku

Tchaj-pej, 16. června (CNA) Ministerstvo kultury (MOC) ve čtvrtek oznámilo, že plánuje zřídit kulturní jednotku na podporu bilaterálních kulturních výměn pod tchajwanským zastupitelským úřadem v České republice (České republice).

Pod Taipei Office of Economics and Culture bude v příštím roce v Praze zřízena kulturní jednotka, kterou povede velvyslanec ministerstva, řekl při svém jednání ministr kultury Lee Jung-te, který je na turné po Evropě. Uvedlo to ve středu v Praze předsedkyně Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová v tiskové zprávě.

Lee poznamenal, že divize bude usilovat o další posílení kulturních vazeb Tchaj-wanu s Českou republikou a sousedními zeměmi střední a východní Evropy.

Podle zprávy Adamova řekl, že podporuje plánované rozdělení v naději na posílení kulturní výměny mezi oběma stranami.

MOC uvedlo, že návrh na zřízení kulturní divize schválila česká vláda.

Kromě schůzky s předsedou českého parlamentu se Lee setkal také s předsedou Senátu České republiky Milošem Vistrilem a ředitelem Národního muzea Michaelem Prague v Praze, uvedlo MOC.

Lee zahájil své osmidenní evropské turné po Německu 13. června, než se následující večer vydal do Československa. MOC řekl, že po absolvování cesty do Prahy odjede do Francie.

READ  Tento půvabný rodinný dům je oděný do korku na českém venkově

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *