Neeraj Chopra soutěžící v Diamantové lize z Dauhá 2023

Neeraj Chopra soutěžící v Diamantové lize z Dauhá 2023

Indický oštěpař a úřadující olympijský vítěz Neeraj Chopra Jeho sezóna 2023 začne Diamantovou ligou z Dauhá, která se má hrát na stadionu Suhaim Bin Hamad v Kataru 5. května.

Neeraj Chopra, který drží indický národní rekord v hodu oštěpem mužů, je také úřadujícím šampionem Diamantové ligy. Vytoužený titul získal v září loňského roku na finále Diamantové ligy v Curychu a stal se tak prvním indickým sportovcem, který titul získal.

Neeraj Chopra (25) minulou sezónu v Dauhá kvůli zranění vynechal první zápas, ale získal stříbro ve Stockholmu a zlato v Lausanne a postoupil do finále v Curychu.

Mimochodem, indický oštěpař kvůli zranění nezávodil od loňského curyšského mítinku.

Před sezónou 2023 začal Neeraj Chopra trénovat na Loughborough University ve Spojeném království a od té doby se přestěhoval do Gloria Sports Areny v Turecku s trenérem Klausem Partonitzem, který dolaďuje svou přípravu na rušnou sezónu, která je před ním. To zahrnuje Asijské hry v září a mistrovství světa v srpnu.

Úřadující šampion Asijských her Neeraj Chopra získal loni stříbro na mistrovství světa v Oregonu, když v roce 2018 získal zlato na hrách v Jakartě.

V Diamantové lize z Dauhá 2023 se vracející hráč Neeraj Chopra utká s mistrem světa Andersonem Petersem z Grenady a stříbrným olympijským medailistou Jakubem Vadelichem z České republiky.

Bitvy v Dauhá se zúčastní také Němec Julian Weber, mistr Evropy, Keshorn Walcott z Trinidadu a Tobaga, olympijský vítěz z Londýna 2012, a Keňan Julius Yego, stříbrný medailista z Ria 2016.

READ  Swiatek porazil Muchovou a znovu vyhrál French Open

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *