Záplavy v Jižní Africe: Více než 300 lidí zemřelo poté, co záplavy v Jižní Africe smetly silnice a zničily domy

Provinční vláda v tweetu na Twitteru uvedla, že tragédie představuje „jeden z nejtemnějších okamžiků v historii“ provincie KwaZulu-Natal.

„Připojujeme se k rodinám, které truchlí nad životy, které jsme ztratili v důsledku přívalových dešťů,“ napsala vláda. „Rádi bychom pochválili týmy pro zvládání katastrof za neúnavnou práci, kterou odvádějí při evakuaci postižených komunit.“

The KwaZulu-Natal zasáhly povodnějehož součástí je pobřežní město Durban. Snímky ze zpravodajské agentury ukázaly, že silnice popraskaly a ustoupily hlubokým trhlinám a v kalných vodách se zhroutila obrovská hromada přepravních kontejnerů.

Most poblíž Durbanu byl smeten a lidé zůstali uvězněni na obou stranách.

Město KwaZulu-Natal zažilo od pondělí přívalové deště, které provinční vláda označila za „jednu z nejhorších povětrnostních bouří v historii naší země“. Prohlášení zveřejněné na Facebooku.

Dodala: „Silné deště, které padly na naši zemi v posledních několika dnech, způsobily nevýslovnou zkázu a způsobily vážné škody na životech a infrastruktuře.“

Krajská vláda později uvedla, že pokračuje ve spolupráci s národní vládou, aby zajistila poskytnutí pomoci všem postiženým.

Sifu Hlumuka, člen výkonné rady pro kolaborativní řízení a tradiční záležitosti v KwaZulu-Natal, v úterý na Twitteru uvedl, že týmy pracovaly na evakuaci lidí v oblastech, které zažily „sesuvy bahna, záplavy a strukturální kolapsy budov a silnic“.

„Vydatné deště ovlivnily elektrické vedení v mnoha obcích, protože technické týmy nepřetržitě pracují na obnově elektřiny,“ dodal Hlomoka.

Zatopené elektrárny jsou v těžce zasažené obci I Thekwini nepřístupné, řekl novinářům starosta Mxulisi Kaunda, přičemž bylo poškozeno i vodovodní potrubí.

Řekl, že místní vláda požádala soukromé a náboženské instituce o pomoc při mimořádných operacích a požádala o pomoc jihoafrické národní obranné síly, aby poskytly leteckou podporu.

Silnice a dům byly těžce poškozeny po vydatném dešti v Durbanu v úterý.

Extrémní počasí přichází jen několik měsíců poté, co přívalové deště a záplavy zasáhly další části Jižní Afriky, se třemi tropickými cyklóny a dvěma tropickými bouřemi v průběhu pouhých šesti týdnů od konce ledna. Bylo hlášeno 230 úmrtí a postižen 1 milion lidí.

READ  Plameny pohlcují nejvyšší věže Milána; Obyvatelé byli evakuováni

Vědci z projektu World Weather Attribution (WWA), který analyzuje, do jaké míry klimatická krize přispívá k extrémnímu počasí, zjistili, že změna klimatu způsobila, že tyto události jsou pravděpodobnější.

„Znovu vidíme, jak lidé nejméně zodpovědní za změnu klimatu nesou hlavní tíhu dopadů,“ řekl v úterý Frederic Otto z WWA z Granthamského institutu pro změnu klimatu a životní prostředí na Imperial College London s odkazem na prvně jmenovaného. Bouře v Jižní Africe.

Zatímco se země dohadují, kdo by měl platit za klimatickou krizi, komunitu na ostrově Lagos pohltí moře

„Bohaté země musí dostát svým závazkům, navýšit tolik potřebné finanční prostředky na přizpůsobení se a odškodnit oběti extrémních událostí způsobených změnou klimatu kompenzací za ztráty a škody,“ dodala.

Očekává se, že to bude hlavní překážkou v nadcházejících mezinárodních jednáních o klimatu, na konferenci COP27 v Sharm El Sheikhu v Egyptě v listopadu.

Vědci varovali, že svět by se měl pokusit omezit globální oteplování na 1,5 stupně Celsia oproti předindustriálním teplotám před asi 200 lety, aby odvrátil některé nevratné dopady změny klimatu. Země je již o 1,2 stupně teplejší.

V jihovýchodní Africe se očekává, že oteplení o dva stupně povede ke zvýšení Četnost a intenzita dešťů a povodnía zvýšení intenzity silných tropických cyklón spojených s vydatnými srážkami.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.