13 nejlepších filmů o výstupu na Mount Everest

Horolezci se již téměř sto let pokoušeli vystoupit na Mount Everest (někdy na zádech místního šerpy). Britové učinili první pokus v roce 1922, ale expedice skončila sedmi šerpskými horolezci. První horolezci se na vrchol dostali až v roce 1953 – Angličan Edmund Hillary a nepálský šerpa Tenzing Norgay. Hillary a vedoucí kampaně John Hunt byli po svém návratu do Anglie okamžitě oceněni rytířskou medailí. Norgay, který byl v loňském roce na pokraji dosažení vrcholu se švýcarským týmem, nebyl.

Od prvního pokusu v roce 1922 Více než 300 lidí zemřelo Summitová nabídka. očekává se, že Téměř třetina mrtvých byli místní šerpové„S Američany, kteří jsou většinou národností horolezců na Everestu, je třináct úmrtí. V posledních letech byla přepracována hrdinská sláva lezení a ukázalo se, že tito „osamělí“ dobrodruzi, kteří riskují vše, aby předběhli přírodu, vděčí za svůj úspěch podnikání šerpů.

Film také revidoval jeho zobrazení výstupu na Mount Everest, s nedávnými dokumenty, jako je Nápoj Místo toho prozkoumejte břemeno kladené na nepálské společnosti, které jsou závislé na nástupu na palubu – možná nejnebezpečnější práci na Zemi – pro příjem jejich rodin. Řekněme, že horolezci již nejsou hrdiny tohoto příběhu.

Přesto výstup přes všechny sociální a politické nerovnosti zůstává jedním z hlavních úspěchů úspěchu člověka. Zde jsou nejlepší filmy o Everestu, které představují to nejlepší, nejhorší a nejvíce vykořisťovatelské pro lidstvo.

READ  Znovu! Karolina Plíšková rozčiluje Arynu Sabalenku Topseedovou při otevření Národní banky 2021

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *