1 seed Swiatek se ve finále ujme neznámého Čecha | Zprávy, sport, práce

1 seed Swiatek se ve finále ujme neznámého Čecha |  Zprávy, sport, práce

Associated Press

PAŘÍŽ – Karolina Mošová byla jakoby nenasazenou a nečekanou účastnicí semifinále French Open.

Poté se téměř tři hodiny po zápase vypořádala s křečemi v nohách a byl jen jeden bod od prohry s druhou nasazenou Arynou Sabalenkovou, která do čtvrtka vstoupila s bilancí 12:0 na grandslamech v roce 2023, včetně titulu. Australian Open Championship .

Muchová se z této nepříjemné situace nějak vyhrabala, popadla posledních pět zápasů proti Sabalence náchylné k chybám a vyhrála na Roland Garros 7-6(5), 6-7(5), 7-5 a dosáhla na svůj první major. Finále je na posledním místě, které byste čekali.

„Horská dráha,“ řekla Macová.

V sobotním zápase o titul se střetne s nasazenou jedničkou Ijou Switek, obhájkyní titulu, která ve čtvrtek večer přečkala čtrnáctku Beatriz Haddad-Maia 6-2, 7-6(7). Swiateková se uchází o třetí titul v Paříži a čtvrtý grandslam vůbec a její semifinálové vítězství ujistilo dvaadvacetiletou Polku, že zůstane v čele žebříčku WTA.

Macová je s číslem 43 čtvrtá nejnižší v historii French Open. Na druhou stranu je nyní 5:0 v kariéře proti hráčkám zařazeným do první trojky.

Těžko říct, co bylo působivější: Prohrála Sabalenka – nebo jak to udělala.

„Snažila jsem se bojovat dál a šlo to,“ řekla Muchová. „Opravdu nevím, co se stalo.“

muži

Toto je zápas, na který tenisový svět čekal: nejlepší nasazený Carlos Alcaraz vs. třetí nasazený Novak Djokovič.

Dnes budou hrát semifinále French Open – teprve jejich druhý vzájemný zápas. Jde o souboj mezi mužem jménem Djokovič, kterému je 36 let a vlastní 22 grandslamových titulů, a dalším Alcarazem, kterému je 20 a vlastní velkou trofej.

Následují další semifinále mužů: Nor č. 4 Casper Ruud versus Němec č. 22 Alexander Zverev. Ani jeden z nich nevyhrál slamový titul, ale oba se k tomu přiblížili.

READ  Apple souhlasí, že bude svědčit před Senátem USA o protimonopolních obavách v App Store

Ruud loni skončil na French Open za Rafaelem Nadalem a loni na US Open za Alcarazem. Zverev na US Open 2020 skončil na druhém místě za Dominicem Thiemem.

Podle sázkových kanceláří FanDuel Sportsbook je Alcaraz v semifinále proti Djokovičovi na peněžní hranici s mínusem -205. Zverev (-118) a Rod (-102) jsou si zhruba rovni.

Při pohledu na sobotní finále žen je favoritkou Swiatek s -1000, zatímco Muchová je na plus-640. Swiatek a Alcaraz byli favority před turnajem.

Dnešní aktuální zprávy a další ve vaší schránceYou May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *