Žraloci téměř vyhynuli před 19 miliony let ze záhadné události

Dr. Seibert dospěl k závěru, že tento pokles relativního a absolutního množství žraloků naznačuje, že se něco stalo s populací žraloků asi před 19 miliony let.

Ale řekla, že stále existuje otázka, zda došlo nebo nedošlo ke skutečnému vyhynutí. „Chtěli jsme vědět, jestli žraloci vyhynuli, nebo se stávají méně prominentními.“

Aby otestoval myšlenku vyhynutí, najal Dr. Seibert Leah D. Robin, mořský vědec na College of the Atlantic v Maine. Společně vyvinuli rámec pro identifikaci odlišných skupin zubů.

Vědci se dohodli na 19 charakteristikách zubních zubů – jako je jejich tvar a orientace jejich hran. Dr. Seibert a paní Robin roztřídili přibližně 1300 zubních náhrad do 88 skupin. Vědci navrhli, aby si tyto skupiny s druhy žraloků nerozuměly, ale vidět více skupin je známkou toho, že skupina žraloků je rozmanitější.

Z 88 zubních skupin, které poprvé existovaly před 19 miliony let, přežilo poté jen devět. Dr. Seibert a paní Robin docházejí k závěru, že pokles rozmanitosti žraloků naznačuje, že zhruba v této době vyhynuli. Ve skutečnosti byla tato událost s největší pravděpodobností Více katastrofální Žraloci byli ovlivněni dopadem asteroidů, který zabil dinosaury, ke kterému došlo před 66 miliony let, uvedli.

„Ve světě po vyhynutí přežila jen malá část,“ řekl Dr. Seibert.

Dopady tohoto vyhynutí pravděpodobně pocítí celý svět. Důsledné nálezy z jader sedimentů – oddělené tisíci kilometry – naznačují, že se skutečně jednalo o „globální událost“, píší dvě paleontologové, Catalina Pimento z univerzity v Curychu a Nicholas D. Esej o perspektivě, která doprovázela studium vědy.

Příčina této smrti dosud není známa. V raném miocénu nedošlo k žádným zásadním klimatickým změnám a v současné době neexistují žádné důkazy o dopadu asteroidu. „Nemáme tušení,“ řekl doktor Seibert.

READ  Raketa Artemis 1 NASA by mohla zažít ničivé větry, když se blíží bouře

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.