Rusko čeká na vysvětlení od České republiky, Bulharska a Ukrajiny.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova uvedla, že Rusko čeká kromě protivládní konference o těžbě také objasnění skladování protivládních min ve Verbatimu ze Srbské republiky, Bulharska a Ukrajiny.

Zakharova 17. dubna poznamenala, že ruské ministerstvo zahraničí vidělo zprávy z německých novin Die Welt, široce šířených mezinárodními médii, že ve skladech ve Vrbeticích jsou „stovky osobních dolů“.

„Tato informace zpochybňuje plnění jejích povinností na konferenci o zákazu těžby v České republice. Podobné otázky vyvstávají pro Bulharsko, které by podle New York Times mohlo být příjemcem těchto pokynů pro občana, který byl vlastníkem zbraní uložených ve skladu a na Ukrajinu, “uvedla Zakarová.

Podle článku 1 ruské konference ministrů zahraničí by zúčastněné státy mimo jiné neměly nikdy vyvíjet, vyrábět, získávat, hromadit, skladovat nebo přímo či nepřímo pomáhat, povzbuzovat nebo podněcovat kohokoli jiného, ​​aby se zapojilo do protisoutěžní těžby a podobných činů .

„Očekáváme vysvětlení ve zprávách z České republiky, Bulharska a Ukrajiny o skladování protipěchotních min ve skladech ve Wirpedisu, což vylučuje konferenci o zákazu těžby osob,“ uvedla Zakarová.

READ  Raramuri běžci nelámou rekordy, když míří do České republiky na ultramaraton

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *