Česká opoziční skupina vítězí ve volbách nad premiérem

Opoziční skupina v České republice porazila v tomto víkendu parlamentní volby stranu premiéra Andreje Babiše.

Koalice tří stran získala ve dvoudenních volbách dohromady 27,78 procenta hlasů, čímž těsně porazila Papisovu stranu, která získala 27,13 procenta, Informovala o tom agentura Reuters.

Na třetím místě se umístila třetí opoziční koalice Piráti/Starostové s 15,6 procenta hlasů.

Pirát/starostové společně podle Reuters získají 108 z 200 křesel v dolní komoře českého parlamentu.

Peter Fiala, který vede Společně, řekl, že skupiny „přinesly příležitost, že si přestaneme půjčovat, že zůstaneme součástí demokratické Evropy“, zpravodajská služba. „Výsledky jsou jasné, demokratická opozice získala jasnou většinu.“

Zatímco Papis uznal ztrátu své koalice, řekl, že povede jednání o sestavení vlády, pokud bude jmenován prezidentem Milošem Zemanem, řekl. Associated Press.

Vývod poznamenal, že Zeman již dříve řekl, že umožní vůdci silnější strany, nikoli koalice, sestavit novou vládu.

Babiš během svého premiérského působení čelil mnohonásobným skandálům, ale jeho strana ANO byla i nadále favorizována na vítězství ve dvoudenních volbách. Tyto volby přišly těsně po vydání Pandora Papers, které vyvolávaly otázky ohledně jeho finančního jednání v zahraničí.

Pandora Papers, vydané Mezinárodním konsorciem investigativních novinářů, odhalují Babiše Zaplaťte 22 milionů dolarů získat vilu ve Francii v roce 2009. Peníze podle všeho nasměroval prostřednictvím předních společností na Britských Panenských ostrovech ve Washingtonu DC a společnosti pro správu nemovitostí v Monaku.

Agentura AP uvedla, že Babiš popřel jakékoli provinění.

READ  Tvorba desetníku: Jak „zvýšit“ úrokovou sazbu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.