Zničení v Gaze, když Izrael vede válku s Hamásem: Živé aktualizace

5. dubna 2024, 15:22 ET

Agentura OSN dokončuje „velmi složitou misi“ dodávající lékařskou pomoc do nemocnic v severní Gaze

Od CNN Ami Kaufman a Caitlin Danaher

Světová zdravotnická organizace ve čtvrtek dokončila „velmi složitou misi“ doručovat lékařskou pomoc do nemocnic v severní Gaze.

Navzdory „pokračujícím nepřátelským akcím“ ve městě Gaza byly zásoby dodány asi 1000 pacientům v nemocnicích Al-Sahaba i Al-Ahly, uvedl generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. řekl v příspěvku v pátek X.

Tedros řekl, že nemocnice Al-Sahaba také obdržela jednu paletu konzerv a pacient s komplexními poraněními dolních končetin byl úspěšně převezen z Al-Ahly do polní nemocnice v Rafahu.

„Na cestě na sever byly některé zdravotnické potřeby a potraviny distribuovány zoufalým komunitám trpícím hladem,“ dodal Tedros, ale naléhal na potřebu většího množství zdravotnického materiálu a potravin, které by sloužily „stovkám pacientů.“

Tedros zakončil svůj projev opakovaným voláním po „udržitelném a bezpečném koridoru pro humanitární pomoc“ a vyzval k okamžitému příměří.

Nějaký kontext: Úspěch v dodávání tolik potřebného zdravotnického materiálu přichází po několika měsících obtíží při získávání pomoci do nejpotřebnějších oblastí v Gaze. Agentura OSN uvedla, že těžké bombardování, omezení pohybu a výpadky komunikace téměř znemožňují pravidelné a bezpečné doručování zdravotnického materiálu.

Světová zdravotnická organizace tehdy uvedla, že lékařské záchranné týmy musely v lednu zrušit opakované doručovací mise poté, co se jim nepodařilo získat bezpečnostní záruky.

Úřad OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí uvedl, že izraelské úřady v březnu zablokovaly 30 % misí humanitární pomoci do severní Gazy.

READ  Bolsonarovo mlčení po prohraných brazilských prezidentských volbách

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *