Zelenskyj řekl: Ruský útok na kliniku v Dněpru si vyžádal jednoho mrtvého a 15 zraněných

Při pátečním útoku na zdravotnické zařízení v ukrajinském Dněpru zemřeli dva lidé a dalších více než 23 bylo zraněno.

Mykhailo Moskalenko/AFP přes Getty Images


Skrýt popisek

Přepnout titulek

Mykhailo Moskalenko/AFP přes Getty Images

Při pátečním útoku na zdravotnické zařízení v ukrajinském Dněpru zemřeli dva lidé a dalších více než 23 bylo zraněno.

Mykhailo Moskalenko/AFP přes Getty Images

Salva raket zasáhla v pátek lékařskou kliniku ve východoukrajinském městě Dněpr a podle guvernéra regionu zabila dva a 23 zranila.

Z 23 zraněných bylo 21 hospitalizováno, tři z nich jsou ve vážném stavu, uvedl guvernér Sirhi Lisk řekl v telegramu.

Volodymyr Orlov, zástupce velitele dněpropetrovské oblastní vojenské správy, řekl NPR, že nikde poblíž nejsou žádné vojenské objekty.

„Rozhlédněte se kolem a uvidíte stadion, domy s rozbitými okny a veterinární kliniku,“ řekl. „Vše, co tu vidíte, jsou civilisté.“

Videa a fotografie z místa zachycovaly dým valící se z poškozené třípatrové budovy, jak je sledovali záchranáři. v Na twitteru útok označil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „Zločin proti lidskosti.“

Lessac řekl, že mezi zraněnými jsou dvě děti ve věku 3 a 6 let. Dodal, že jedním z mrtvých a zraněných při útoku byl devětašedesátiletý muž, který se při zahájení stávky procházel poblíž kliniky.

Larisa Koreškovová byla se svým manželem ve svém domě v Dněpru, když slyšela hvízdání střely a poté vyletěla okna a poškodila její balkon. „Třásly se mi ruce a nohy,“ řekla NPR. Rusové se snaží terorizovat civilisty.“

Tetiana, která pracuje na ambulanci vedle nemocnice zasažené raketou, říká, že létající sklo vážně zranilo jednoho z pacientů na klinice.

„Všude jsme hledali dostatek obvazů, které by jí pomohly,“ řekla Tetiana, která odmítla uvést své příjmení s tím, že nemá oprávnění mluvit s médii.

READ  Itálie je domovem 11 z více než 100 neoficiálních čínských „policejních stanic“. Itálie

Informovali o tom v pátek ukrajinští představitelé Sestřelte ruské rakety Více než 20 dronů zamířilo na jejich hlavní město Kyjev a východní oblasti země.

Rusko se k náletům bezprostředně nevyjádřilo, uvedlo však, že výbuch, který v pátek zničil budovy v ruském městě Krasnodar, způsobily ukrajinské bezpilotní letouny. Nebyly hlášeny žádné oběti.

V pátek ráno byli záchranáři stále v Dněpru, řekl Lysak a pátrali po třech pohřešovaných lidech, o kterých se věřilo, že byli uvězněni pod troskami. Posádky se také snažily uhasit požár kliniky a nedaleké budovy, která sahala do vzdálenosti 1000 metrů.

Polina Litvinová, ukrajinská producentka pro NPR, informovala z Dněpru.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *