Žádost o novozélandské vízum z Finska, Dánska a Česka

tisková zpráva

Zveřejněno 3. října 2023

Formulář žádosti o vízum pro Nový Zéland

Jsme rádi, že můžeme přivítat návštěvníky Nového Zélandu. Pro vstup na Nový Zéland musíte mít platný cestovní pas a příslušné vízum. Pokud plánujete navštívit Nový Zéland na krátkou dobu, musíte nejprve požádat Novozélandský úřad pro elektronické cestování (NZeTA). New Zealand Electronic Travel Authority (NZeTA) je iniciativa pro bezvízové ​​cestování zahájená v červenci 2019. To umožňuje oprávněným osobám navštívit Nový Zéland na dovolenou, obchod nebo tranzit, aniž by si museli připravovat vízové ​​dokumenty na ambasádě. Občané bez vízové ​​povinnosti, stejně jako cestující na výletních lodích ze všech zemí, australští cestující s trvalým pobytem a tranzitní cestující nyní musí získat eTA NZ, aby mohli cestovat na Nový Zéland. Nový Zéland eTA je platný dva roky a umožňuje vícenásobné vstupy pro krátkodobé návštěvy. Budete také muset zaplatit poplatek za zpracování nazývaný International Visitor Tourism and Security Fee (IVL), abyste dostali schválený eTA pro Nový Zéland e-mailem. Ti, kteří plánují zůstat, pracovat nebo studovat na Novém Zélandu delší dobu, by se měli obrátit na nejbližší novozélandské velvyslanectví nebo konzulát pro více informací. Žadatelé musí do formuláře žádosti eTA pro Nový Zéland uvést osobní a pasové údaje. Budete také dotázáni na kriminální minulost žadatele a na to, zda se na Novém Zélandu léčí.

Níže je uveden seznam postupů žádosti o vízum pro Nový Zéland:

 • Sbírejte dokumenty – Úroveň obtížnosti při přípravě žádosti se liší. U většiny víz si před odesláním žádosti získejte všechny požadované podpůrné dokumenty.
 • Odeslat přihlášku – Více žádostí o vízum můžete podat online. Kromě formulářů žádosti musíte předložit cestovní pas a další podpůrné dokumenty.
 • Počkejte na výsledek víza – Vaši žádost co nejdříve posoudíme. Můžeme vás kontaktovat, pokud budeme potřebovat další informace. Po požadavku a rozhodnutí vás budeme o vašem vízu informovat.
 • Jdi tam – Pokud jste to ještě neudělali, můžete se nyní přestěhovat na Nový Zéland a investovat, pracovat, studovat nebo trvale žít.

Novozélandské vízum z Česka

Česká republika je jednou ze 190 zemí, kde má Nový Zéland bezvízový režim. Cestovatelé, kteří mají v úmyslu navštívit Nový Zéland za turistikou nebo obchodními účely z České republiky na dobu kratší než 90 dní, musí získat platný NZeTA. Čeští občané, kteří chtějí cestovat na Nový Zéland, musí mít vždy u sebe platný NZeTA. Čeští návštěvníci, kteří hodlají zůstat na Novém Zélandu delší dobu, a ti, kteří chtějí překročit 90denní nepřetržitý pobytový limit NZeTA, by si měli prohlédnout různé typy turistických víz nabízených novozélandskou vládou a vybrat si to, které je pro ně nejlepší. . požadavky. Na druhou stranu turisté potřebují NZETA nebo New Zealand Electronic Travel Authority. Novozélandský úřad pro elektronické cestování byl zaveden vládou Nového Zélandu a bude povinný od 31. října 2019. NZeTA lze rychle a snadno získat a lze o ni zažádat online, takže nemusíte navštěvovat novozélandský konzulát. Žadatelům se proto doporučuje, aby předložili svůj formulář žádosti o NZeTA alespoň 3 pracovní dny před zamýšleným datem odjezdu, aby byla zajištěna přiměřená doba zpracování.

READ  13 věcí o Miss Supernatural Česká republika 2021 - Conan Daily

Požadavky NZeTA pro české občany

 • Občanský pas je platný minimálně tři měsíce po datu prodloužení z domovské země.
 • Online formulář žádosti NZeTA musí být vyplněn správně a úplně.
 • Platná kreditní nebo debetní karta k platbě online přihlášek a poplatků za IVL
 • Platnou e-mailovou adresu pro příjem schváleného zrušení víz eTA do jejich e-mailové schránky.
 • Dvojí občané musí poskytnout údaje o pasu, do kterého cestují.
 • Cestující cestující s rodinnými příslušníky nebo nezletilými musí požádat o eTA zvlášť pro každého člena.

Novozélandské vízum z Dánska

Od července 2019 požadují dánští občané eTA od novozélandského úřadu pro elektronické cestování (NZeTA) pro vstup na Nový Zéland bez dánského víza po dobu 90 dnů v rámci Scheme Visa Waiver Scheme zavedeného v roce 2009. Vzhledem k dohodám o bezvízovém styku, které Dánsko uzavřelo s vládou Nového Zélandu, mohou dánští obyvatelé žádat o NZeTA. Pro dánské občany je k dispozici několik víz k návštěvě Nového Zélandu. Dánští návštěvníci mohou zůstat až 90 dní s bezvízovým stykem na Novém Zélandu. Novozélandské eTA je vízum pro více vstupů, které umožňuje dánským držitelům vízové ​​povinnosti navštívit zemi několikrát během dvou let. Proces získání novozélandského ETA nebo novozélandského víza je velmi jednoduchý a zabere jen několik minut pomocí počítače, mobilního telefonu nebo tabletu s dobrým připojením k internetu. Vzhledem k tomu, že celý proces žádosti probíhá online, mohou se dánští cestovatelé vyhnout tomu, aby kvůli získání víza museli navštívit místní novozélandskou ambasádu nebo konzulát.

Požadavky na NZeTA pro dánské občany

 • Držení platného cestovního pasu vydaného dánskou vládou.
 • Cestovní pas musí být platný minimálně 3 měsíce po datu odletu z Nového Zélandu.
 • Mít platné informace o debetní/kreditní kartě pro zaplacení poplatku za zpracování online a turistické daně.
 • Pro příjem aktualizací a upozornění o stavu aplikace NZeTA je k dispozici aktuální e-mailová adresa.
 • Žadatelé z Dánska musí mít čistý trestní a imigrační rejstřík
 • Občané Dánska musí být v dobrém zdravotním stavu, když žádají o NZeTA, za předpokladu, že nenavštěvují zemi kvůli lékařskému ošetření nebo poradenství.
READ  UNRWA otevírá nové komunitní centrum a přemisťuje regionální kancelář v táboře Daraa na okupovaném palestinském území

Novozélandské vízum z Finska

Finští občané a státní příslušníci 190 dalších zemí jsou způsobilí požádat o zrušení vízové ​​povinnosti NZeTA podle dohod, které Finsko uzavřelo s vládou Nového Zélandu. Novozélandský úřad pro elektronické cestování (NZeTA) zavedl v červenci 2019 režim bezvízového cestování. Umožňuje oprávněným osobám navštívit Nový Zéland za účelem rekreace, podnikání nebo tranzitu, aniž by musely předkládat vízové ​​doklady na velvyslanectví. NZeTA neboli New Zealand Electronic Travel Authority umožňuje finským turistům pobývat na Novém Zélandu pro turistické účely až 90 dní. Občané této země musí požádat o elektronickou cestovní autorizaci nebo ETA. Nový Zéland eTA umožňuje vícenásobné vstupy pro krátkodobé návštěvy během dvouleté doby platnosti. Abyste mohli e-mailem obdržet schválený novozélandský eTA, budete také muset zaplatit poplatek za zpracování nazývaný Mezinárodní turistický a bezpečnostní poplatek (IVL). Vzhledem k tomu, že eTA je elektronicky spojen s konkrétním cestovním pasem, cestující s více než jedním pasem by se měli ujistit, že cestují na Nový Zéland pomocí stejného cestovního pasu, který byl použit k vyplnění žádosti o eTA. Ti, kteří chtějí zůstat na Novém Zélandu delší dobu nebo pracovat nebo studovat, budou potřebovat vízum a měli by kontaktovat nejbližší novozélandské velvyslanectví nebo konzulát pro více informací. Finští občané mohou získat potřebná cestovní povolení k návštěvě Nového Zélandu během dnů nebo hodin, aniž by museli navštívit novozélandskou ambasádu nebo konzulát. Žádost o bezvízový styk NZeTA je snadná a lze ji vyřídit za 10 minut z jakéhokoli mobilního telefonu, tabletu nebo počítače s připojením k internetu.

Dokumenty potřebné k žádosti o NZeTA pro Finsko

 • Cestovní pas: Ujistěte se, že platnost vašeho pasu nevyprší alespoň po dobu následujících 6 měsíců. Razítko by navíc mělo mít prázdnou stránku.
 • Při vyplňování formuláře budete požádáni o zadání data příjezdu a data odjezdu. Je to povinné.
 • E-mailová adresa: Turisté budou potřebovat platnou e-mailovou adresu, protože jakmile bude žádost prozkoumána a přijata, bude zaslána digitálně NZeTA na e-mailové ID uvedené ve formuláři. Při cestování se doporučuje vzít si jeho tištěnou kopii.
 • Měla by být uchována také naskenovaná fotografie pasového formátu.
 • Platba: Měli byste mít správný způsob platby online. Jeho debetní karta, kreditní karta nebo účet PayPal.
READ  Ukrajinský Zelenskij naléhá na summit NATO, aby vyslal „jasný signál“ o členství

Vízová způsobilost pro Nový Zéland

 • Cestovní pas: Abyste mohli požádat o vízum, musíte mít cestovní pas platný minimálně tři měsíce po odjezdu a někdy až šest měsíců.
 • Doklad o finanční způsobilosti: Budete muset předložit bankovní výpisy nebo doklad o spořícím účtu, abyste prokázali, že máte peníze na zaplacení cesty.
 • Žádost o vízum: Najděte a vyplňte příslušný formulář žádosti s vašimi osobními údaji; Online žádosti o víza mohou být k dispozici v závislosti na zemi, kterou navštěvujete.
 • Dopis s žádostí: Pokud vás přátelé nebo rodina požádají o návštěvu, budete muset předložit zvací dopis a zbytek vízových dokumentů.
 • Foto: Abyste se kvalifikovali pro novozélandské vízum, musíte mít alespoň jednu platnou vízovou fotografii. Některé země mohou vyžadovat více obrázků.
 • Cestovní pojištění: Při cestách do zahraničí byste měli mít správné cestovní pojištění, které pokryje neočekávané léčebné výlohy.
 • Itinerář: Se svou žádostí o vízum musíte poskytnout úplný itinerář s uvedením každé destinace, kterou chcete navštívit, spolu s datem a délkou vašeho pobytu.
 • Doklad o pobytu: Potřebujete kopii rezervace hotelového pokoje, soukromého pokoje nebo pobytu s přítelem nebo členem rodiny jako důkaz, že máte místo k pobytu.

Mediální komunikace
Jméno společnosti: Vízový úředník pro Nový Zéland
Kontaktní osoba: Mukesh Sharma Shelley
E-mailem: Poslat email
Telefon: +880 31-652225
Adresa:2293/A Zakir Hossain Road, Chattogram
Země: Bangladéš
Webová stránka: www.new-zealand-visa.org

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *