Česká republika R U21 1 – 2 Anglie U21

Anglie do 21 let ovládla svou skupinu v kvalifikaci mistrovství Evropy poté, co v Českých Budějovicích porazila Českou republiku 2:1.

Úchvatný otvírák Emile Smith Rowe a druhý gól Jacoba Ramseyho z Aston Villy daly mladé lvi pod kontrolu před hvězdným pokusem českého náhradníka Daniela Villy.

Ale tým Lee Carsleyho se bez dalších obav držel a zůstal pevně na cestě k finále příštího léta v Gruzii a Rumunsku.

Anglie, která vyhrála šest výher a jeden z prvních sedmi zápasů ve skupině remizovala, přeskočila Českou republiku a dostala se do vedení skupiny G, a to rovnoměrně na body a dva zápasy v ruce.

Young Lions, kteří v listopadu vyhráli zápas doma s Českem na Turf Moor 3:1, ovládli první poločas, Morgan Gibbs-White se trefil hlavou pro českého brankáře Mateie Kovára.

obrázek:
Anglický tým do 21 let pod vedením Lee Carsleyho je na dobré cestě k postupu na Euro příští rok

Útočník Arsenalu Smith Rowe zajistil Young Lions ve 22. minutě ohromující vedení, když se zevnitř pokutového území odrazil na polokouli.

Největší šance hostů v prvním poločase přišla po 10 minutách, kdy James Garner proměnil nízký centr ze svého základu.

Anglie zasadila rozhodující úder, když během 47 sekund ve druhém poločase zdvojnásobila svůj náskok.

Gibbs White explodoval po pravé straně a jeho chytré doteky uvnitř pokutového území viděly, jak se obránce odrazil zpět k Ramseymu, který poprvé probodl míč do sítě.

Češi vstali pozdě v závodě, aniž by si vytvořili nějaké rozhodující šance, než v 87. minutě napínavým zakončením zakončili Villu, ale Karsli zápas dohrál bez dalších obav.

Co bude dál?

Anglie U21 hostí Albánii U21 v úterý 7. června na Technik Stadium, Chesterfield v 19:45. Česká republika U21 hostí Andorru U21 v pondělí 13. června na Městském stadionu Srbská v Brně (17:00).