Klimatičtí aktivisté zesměšňovali menu na COP26 kvůli výběru masa a ryb

Seznam byl představen na letošním klimatickém summitu Organizace spojených národů v Glasgow Bylo kritizováno některými aktivisty, kteří poukázali na to, že alespoň jedna složka má uhlíkovou stopu mnohem větší než průměrné jídlo. Spojené království

“Maso a ryby v nabídce #COP26?” napsal Joel Scott-Halkis, klimatický aktivista a zakladatel wildcard.land. „Je to ekvivalent představení cigaret na konferenci o rakovině plic. Teprve když vlády pochopí ústřední roli živočišného zemědělství v #klimatické krizi, budeme mít šanci ji vyřešit.“

Izraelský premiér Naftali Bennett, americký prezident Biden a britský premiér Boris Johnson hovoří, když se účastní večerní recepce na oslavu úvodního dne summitu COP26 v kampusu Scottish Event (SEC) 1. listopadu 2021 v Glasgow. (Foto Alberto Bezzali – Pool/Getty Images)
(GT)

kopec zmíněno COP26 zveřejnila seznam online, takže každý může vidět a vidět dopad uhlíku. Stránka zaznamenala jednu odrůdu, haggis, která představuje dvakrát větší uhlíkovou stopu než průměrné jídlo ve Velké Británii. Bylo tam samostatné menu pro hamburgery a asi polovina měla stejnou stopu jako Haggis, uvedla zpráva.

Princ Charles, princ z Walesu, hovoří s Leonardem DiCapriem, když sleduje módní instalace návrhářky Stelly McCartney v Galerii umění a muzeu Kelvingrove během summitu COP6, který se koná v kampusu pro skotskou událost (SEC) 3. listopadu 2021 v Glasgow.  (Foto Owen Humphreys-WPA Paul/Getty Images)

Princ Charles, princ z Walesu, hovoří s Leonardem DiCapriem, když sleduje módní instalace návrhářky Stelly McCartney v Galerii umění a muzeu Kelvingrove během summitu COP6, který se koná v kampusu pro skotskou událost (SEC) 3. listopadu 2021 v Glasgow. (Foto Owen Humphreys-WPA Paul/Getty Images)
(GT)

Jídelní lístek uváděl, že 95 % podávaného jídla pocházelo z místních zdrojů a sezónní.

„Mnoho našich dodavatelů se nachází v okruhu 100 mil od Glasgow, což podporuje naše ambice dodávat nízkouhlíkové břidlice,“ uvádí se v seznamu. Asi 40 % možností byly veganské a „vegetariánské alternativy“.

Průměrná uhlíková stopa jídla ve Spojeném království je podle organizátorů menu 1,7 kg.

Získejte aplikaci FOX News

„Podle WWF musíme toto číslo snížit na méně než 0,5 kg ekvivalentu CO2, abychom dosáhli cílů stanovených v Pařížské dohodě,“ uvádí se v seznamu. „Zařazením klimatických štítků do našich seznamů se snažíme usnadnit dosažení tohoto cíle – společně.“

READ  Po celém světě se šíří klimatické protesty vedené mládeží: aktuální aktualizace

Naprostá většina položek v nabídce byla na tomto cíli nebo kolem něj.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.