Studie zjistila, že rychlost chůze může ovlivnit riziko cukrovky

Studie zjistila, že rychlost chůze může ovlivnit riziko cukrovky

Přihlaste se k odběru newsletteru CNN’s Fitness, But Better. Náš sedmidílný průvodce vám s podporou odborníků pomůže osvojit si zdravou rutinu.CNN

Nová studie zjistila, že pokud jde o chůzi a riziko vzniku diabetu 2. typu, nezáleží jen na tom, kolik toho děláte, ale také na tom, jak rychle se pohybujete.

Podle britského deníku „Daily Mail“ je rychlá chůze spojena s nižším rizikem rozvoje diabetu 2. typu později v životě asi o 40 %. Studie zveřejněna v úterý V British Journal of Sports Medicine.

Vedoucí autor studie, Dr. Hans Hans, řekl: „Předchozí studie ukázaly, že častá chůze byla spojena s nižším rizikem rozvoje diabetu 2. typu v běžné populaci, takže ti, kteří denně trávili více času chůzí, byli nižší riziko.“ Ahmad Jaidi, výzkumný asistent v oblasti sociálních determinantů Centra pro výzkum zdraví na Semnan University of Medical Sciences v Íránu.

Ale předchozí zjištění neposkytla mnoho vodítek ohledně ideální rychlosti chůze potřebné ke snížení rizika cukrovky a neexistují žádné komplexní recenze důkazů, uvedli vědci.

Autoři studie přezkoumali 10 předchozích studií provedených v letech 1999 až 2022, které hodnotily souvislosti mezi rychlostí chůze – měřenou časovanými objektivními testy nebo vlastními zprávami od účastníků – a rozvojem diabetu 2. typu u dospělých ze Spojených států, Spojeného království a Japonsko. .

Vědci zjistili, že po průměrné době sledování osmi let ve srovnání s lehkou nebo příležitostnou chůzí měli ti, kteří chodili mírným nebo normálním tempem, o 15 % snížené riziko rozvoje diabetu 2. typu. Chůze „poměrně svižným“ tempem znamenala o 24 % nižší riziko zranění než ti, kteří chodili snadno nebo ležérně. Rychlá chůze měla největší přínos: 39% snížení rizika.

Snadná nebo příležitostná chůze byla definována jako méně než 2 míle (3,2 km) za hodinu. Průměrná nebo normální rychlost byla definována jako 2 až 3 míle (3,2 až 4,8 kilometrů) za hodinu. „Poměrně vysoká“ rychlost byla 3 až 4 míle (4,8 až 6,4 kilometrů) za hodinu. „Rychlá chůze“ byla více než 4 (6,4 kilometru) za hodinu. Každý kilometr zvyšuje rychlost chůze nad rychlost Bylo spojeno s 9% nižším rizikem rozvoje onemocnění.

READ  Orion zachycuje úchvatné výhledy, když dokončuje svůj nejbližší průlet kolem Měsíce

Skutečnost, že rychlá chůze může být prospěšnější, není překvapivá, ale „zajímavá je schopnost výzkumníků měřit rychlost chůze a začlenit ji do své analýzy,“ řekl Dr. Robert Gapay, hlavní vědecký a lékařský ředitel Americké diabetické asociace. , Emailem. Gabbay se do studie nezapojila.

Studie také potvrzuje myšlenku, že „hustota je důležitá pro prevenci diabetu,“ uvedla prostřednictvím e-mailu Dr. Carmen Cuthbertsonová, odborná asistentka zdravotní výchovy a propagace na East Carolina University, která se studie nezúčastnila. „Zapojení do jakéhokoli množství fyzické aktivity může mít zdravotní přínosy, ale zdá se, že pro prevenci diabetu je důležité věnovat se některým vysoce intenzivním aktivitám, jako je rychlá chůze, abyste dosáhli co největšího přínosu.“

Přečtěte si o výhodách rychlé chůze

Studie neprokazuje příčinu a následek, ale „lze si představit, že intenzivnější cvičení by mohlo vést ke zvýšení fyzické zdatnosti, snížení tělesné hmotnosti a tím i inzulínové rezistenci a snížení rizika cukrovky,“ řekl Gabbay.

Doktor Michio Shimabukuro, profesor a přednosta Ústavu diabetu, endokrinologie a metabolismu na lékařské fakultě lékařské univerzity ve Fukušimě, souhlasí a dodává, že „zvýšení intenzity cvičení díky vyšší rychlosti chůze může vést k větší stimulaci fyziologických funkcí a fyzické aktivity. “ Lepší zdraví.“ Shimabukuro nebyl do studie zapojen.

Rychlost chůze může jednoduše odrážet zdravotní stav, což znamená, že zdraví lidé budou s větší pravděpodobností chodit rychleji, řekl Dr. Borja del Pozo Cruz, vedoucí zdravotní výzkumník na univerzitě v Cádizu ve Španělsku, který se na výzkumu nepodílel.

„Existuje vysoké riziko obrácené kauzality, protože zdravotní deficity pravděpodobněji vysvětlují pozorované výsledky,“ dodal del Pozo Cruz. „Potřebujeme randomizované kontrolované studie, abychom potvrdili pozorované výsledky – nebo jinak -.“

Celkovým poselstvím „je, že chůze je důležitým způsobem, jak zlepšit své zdraví,“ řekl Gabbay. „Může být pravda, že rychlejší chůze je lepší. Ale vzhledem k tomu, že většina Američanů v první řadě nemá dostatek chůze, je důležité povzbuzovat lidi, aby chodili co nejvíce.“

Pokud se však chcete vyzvat, pomocí fitness trackeru – prostřednictvím hodinek, krokoměru nebo aplikace pro chytré telefony – vám může pomoci objektivně měřit a udržovat tempo chůze, říkají odborníci.

Pokud nemůžete získat fitness tracker, snadnou alternativou ke sledování intenzity cvičení je „talk test“ amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, který je založen na pochopení toho, jak fyzická aktivita ovlivňuje vaši srdeční frekvenci a dýchání. Pokud při chůzi dokážete mluvit namáhavým hlasem bez zpěvu, vaše tempo bude pravděpodobně rychlé.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *