Muž z New Jersey vydán do USA čelit obvinění z elektronických podvodů a mezinárodního praní peněz | USAO-NJ

Trenton, New Jersey – Muž z New Jersey byl zatčen za údajné shromažďování neautorizovaných transakcí s kreditními kartami pro hodiny hudby, které nebyly poskytovány studentům, a praní těchto peněz mimo Spojené státy, úřadující zástupkyně USA Rachel A. Honig.

49letý Michael Lawson byl v roce 2013 obviněn ze šesti případů elektronického podvodu a šesti případů mezinárodního praní peněz. Lawson byl vydán z České republiky, poprvé se dnes objevil před americkým soudcem Bonjovanim u federálního soudu v Trentonu a byl propuštěn.

Podle dokumentů předložených v tomto případě a prohlášení učiněných u soudu:

Lawson byl vlastníkem několika internetových podniků, které poskytovaly učitele umění a hudby a studenty v nouzi po celých Spojených státech. Studenti uzavřeli smlouvy se společnostmi Lawson a souhlasili s placením školného prostřednictvím online transakcí kreditní kartou. Začátek v listopadu 2008, Lawson začal obnovovat studentské smlouvy na hudební hodiny bez vědomí a souhlasu studentů a začal účtovat studentům kreditní karty za lekce, o které nepožádali. Lawson poté nasměroval peníze k mezinárodnímu převodu na účty, které ovládal v zahraničí.

Za obvinění z elektronického podvodu hrozí trest odnětí svobody až na 20 let a maximální pokuta 250 000 USD, což je dvojnásobek celkového zisku nebo ztráty ze zločinu, podle toho, která částka je vyšší. Za obvinění z praní špinavých peněz je uložen maximální trest 20 let vězení a maximální pokuta 500 000 USD, což je dvojnásobek částky zahrnuté v trestném činu, podle toho, která částka je vyšší.

Úřadující americký generální prokurátor Hoenig připsal zvláštní agenty FBI pod vedením zvláštního agenta George M. Crouch Jr. je v Newarku kvůli vyšetřování, které vedlo k vznesení obvinění. Za pomoc také poděkovala americkým maršálům, ministerstvu spravedlnosti České republiky, Interpolu, FBI Legat Praha, FBI Legat „The Hague“ a obyvatelům FBI-New York JFK na letišti v New Yorku. Významnou pomoc při zajišťování Lawsonova zatčení a vydání z České republiky poskytlo ministerstvo pro mezinárodní záležitosti ministerstva spravedlnosti.

READ  Delegace k návštěvě východní Evropy

Vládu zastupuje zástupce amerického prokurátora Eric Suggs v Trentonu.

Obvinění a obvinění v obžalobě jsou pouhá obvinění a obviněný je pokládán za nevinného, ​​pokud není prokázána jeho vina.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *