Lili Schwarzenberg a Lukáš Sturm malují intimní portrét Karla Schwarzenberga ve filmu Knížecí rodiče

Lili Schwarzenberg a Lukáš Sturm malují intimní portrét Karla Schwarzenberga ve filmu Knížecí rodiče

– Film přebírá „perspektivu dcery“, když nahlíží do života bývalého ministra zahraničí a kancléře prezidenta Václava Havla.

Karel a Lila Schwarzenbergovi v Můj otec je princ

český státník Karel Schwarzenbergkterý byl kancléřem za Václava Havla a bývalým ministrem zahraničí a mnoha lidem v Česku známý jako „Princ“, je předmětem intimní fotografie. můj táta, a princ [+see also:
interview: Lukas Sturm, Lila Schwarzen…
film profile
]
který bude mít premiéru v příštím vydání Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (1.–9. července – sledujte zprávy). Schwarzenbergův život je však nahlížen optikou jeho dcery, Lily SchwarzenbergováS kým se podílel na scénáři a režii filmu Lucas StormTato skutečnost vysvětluje podtitul filmu: „Perspektiva dcery.“ Lila Schwarzenberg navíc nejen zůstává za kamerou, ale také se před ní objevuje při nahraném rozhovoru se svým otcem.

(Článek pokračuje níže – Obchodní informace)

Film se natáčel pět let v Praze a na zámku Orlík v jižních Čechách, ale také ve Vídni a Murau ve Štýrsku. Rozhovory mezi Karlem Schwarzenbergem a jeho dcerou zkoumají jejich společnou historii a jeho život jako státníka, aristokrata a politika ve druhé polovině dvacátého století.y století. Kromě toho se dozvídají o životě Leily, která zpochybňovala etiketu a aristokratické předsudky, a o tom, jak se snažila překonat vzdálenost, která ji dělila od otce. Základním tématem dokumentu je vztah rodičů a dětí a jejich „vzájemná, často odsouzená touha po uznání, ocenění a sblížení“.

„Měla jsem v úmyslu natočit film o svém otci, dokumentovat jeho myšlenky, úžasné znalosti, jeho život na politické scéně v Evropě a samozřejmě jeho vzpomínky na dětství v dávno ztraceném světě,“ říká spolurežisérka Leila. Schwarzenberga. „Ale čím déle tato cesta s mým otcem trvá, čím déle ho doprovázím a dělám s ním rozhovory, tím více se film stává také o mně, o nás, snažíme se porozumět mému otci v celé jeho složitosti a aby mu ostatní rozuměli. Jeho Doufám, že ve svém jádru rezonuje jako intimní, emotivní dokument o dceři a jejím otci a poukazuje na jejich společnou sílu a slabost, selhání a sny a na jejich podivnost a blízkost ve vzájemném jednání.

READ  Sbírka ukrajinských dokumentů "Dům vyrobený z fragmentů" mezi sbírkou Visions du Réel Grand Angle | Zprávy

Kromě rozhovorů dokument obsahuje rodinné fotografie a speciální filmové záběry. Monica Willie (Bílá páska [+see also:
film review
trailer
interview: Michael Haneke
film profile
]
, Věci [+see also:
film review
trailer
interview: Michael Haneke
film profile
]
) A Tomáš Vondrák Pracoval jako redaktor, s Christoph Beck, Dolly Demansbergerová, Mike Fried, Štefan Haselgruber, Nino Leitner, Matyáš Meisel, Rosanna Stark, Christian Stolz A Richard Wagner Obrazová čočka.

můj táta, a princ Jde o rakousko-českou koprodukce společnosti Sabotage Films, v koprodukci Neulandfilm & Medien GmbH a Thought Engine. Film podpořil Rakouský filmový institut. O uvedení v kinech na českém území se postará Bontonfilm.

(Článek pokračuje níže – Obchodní informace)

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *