Při úniku plynného chlóru v jordánském přístavu zahynulo 12 lidí a 251 bylo zraněno

(Reuters) – Nejméně 12 lidí bylo zabito a 251 zraněno při úniku plynného chlóru ze skladovací nádrže v jordánském přístavu Akaba, informovaly v pondělí úředníci a státní média.

Úředníci uvedli, že k úniku došlo poté, co při přepravě spadla nádrž naplněná 25 tunami plynného chlóru, který byl vyvážen do Džibuti.

Video zveřejněné na twitterové stránce státní televize ukazovalo, jak skladovací nádrž padá z jeřábu a naráží na palubu lodi, poté se do vzduchu dostal žlutý plyn, když lidé prchali.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Představitelé ministerstva zdravotnictví uvedli, že očekávají, že do úterý zůstane v nemocnici jen malý počet lidí.

Chlór je široce používaný dezinfekční prostředek a prostředek na čištění vody, ale při vdechování se plyn mění na kyselinu chlorovodíkovou, která může vést k vnitřnímu popálení a utonutí spuštěním reakce vody v plicích.

Úředníci v Jordánsku uvedli, že obilná sila v Akabě zastavila práci, aby bylo možné obilí kontrolovat a hledat jakékoli známky kontaminace, ale námořní doprava v přístavech v Akabě pokračuje.

Dodali, že v době neštěstí nebyly žádné lodě, které by vykládaly žádný náklad obilí.

Přístav Akaba, který se nachází na severním konci Rudého moře, byl dlouhou dobu hlavní tranzitní trasou pro irácký dovoz a vývoz.

Státní televize uvedla, že premiér Bishr Al-Khasawneh přijel do Akaby a odjel do nemocnice, kde ošetřuje některé zraněné.

Státní televize citovala ministra informací, že Al-Khasawneh také vytvořil vyšetřovací tým nehody v čele s ministrem vnitra.

(Obálka Moataz Muhammad, Omar Fahmy, Naira Abdullah a Suleiman Al-Khalidi). Střih Deepa Babington, Mark Porter a Lisa Schumaker

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.