Vzteklina byla potvrzena u divokých koček nalezených v North Conway, New Hampshire

Vzteklina byla potvrzena u divokých koček nalezených v North Conway, New Hampshire

Tento měsíc byla v North Conway nalezena dvě zatoulaná koťata nakažená vzteklinou a zdravotníci z New Hampshire se snaží najít každého, kdo s nimi byl v kontaktu. Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb uvedlo, že znepokojený občan zvedl jedno z koťat a odnesl je do Conway Area Humane Society. Dvě veterinární kliniky se o kočku staraly, než se 11. listopadu projevily příznaky vztekliny. Měla pozitivní test 13. listopadu. Druhá kočka byla pozitivně testována 16. listopadu a zdravotničtí představitelé uvedli, že vyšetřování pokračuje a identifikuje každého, kdo by ji mohl mít. „Vzteklina je smrtelná, ale preventabilní nemoc,“ řekl doktor Benjamin Chan, státní epidemiolog. „Vzteklina se běžně šíří u divokých zvířat a každý rok je v New Hampshire 20-30 zvířat pozitivně testováno na vzteklinu. Nejlepší způsob, jak zabránit expozici, je vyhnout se přímému kontaktu s toulavými, divokými nebo divokými zvířaty. Pokud je člověk vystaven na vzteklinu, pokud je zvíře nemocné, může potřebovat vakcínu proti vzteklině a ochranné protilátky k prevenci onemocnění Vzteklina je virus, který postihuje mozek a další části centrálního nervového systému Přenáší se slinami infikovaného zvířete přichází do přímého kontaktu s poškozenou kůží nebo sliznicemi, jako jsou oči, nos a ústa. Obvykle, když je osoba nebo zvíře poškrábáno nebo pokousáno. Pokud osoba nebo zvíře dosud nedostalo řádnou lékařskou péči, když byli vystaveni vzteklině, virus může infikovat mozek, způsobit neurologické příznaky a nakonec vést ke smrti. Infekce člověka je ve Spojených státech extrémně vzácná, lidem, kteří byli vystaveni, se doporučuje preventivní léčba. Všichni psi, kočky a fretky by měli dostávat aktuální očkování proti vzteklině. Také se doporučuje, aby některé druhy hospodářských zvířat byly očkovány proti vzteklině. Každý, kdo má otázky týkající se vztekliny nebo se obává, že mohl být vystaven zvířeti, by měl Osoba nakažená vzteklinou vyhledat lékařskou péči nebo zavolat na úřad New Hampshire Office of Infectious Disease Control na čísle 603-271-4496.

READ  DESI vytváří největší 3D mapu vesmíru

Tento měsíc byly v North Conway nalezeny dvě zatoulané kočky nakažené vzteklinou a zdravotní úředníci z New Hampshire se snaží najít každého, kdo s nimi byl v kontaktu.

Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb uvedlo, že znepokojený občan vyzvedl jedno z koťat a odvezl je do Conway Area Humane Society. Dvě veterinární kliniky se o kočku staraly, než se 11. listopadu projevily příznaky vztekliny. Měla pozitivní test 13. listopadu.

Druhá kočka byla pozitivně testována 16. listopadu a zdravotničtí činitelé uvedli, že vyšetřování pokračuje s cílem identifikovat každého, kdo mohl být vystaven viru.

„Vzteklina je smrtelná, ale preventabilní nemoc,“ řekl Dr. Benjamin Chan, státní epidemiolog. „Vzteklina se běžně šíří u divokých zvířat a každý rok je v New Hampshire 20-30 zvířat pozitivně testováno na vzteklinu. Nejlepší způsob, jak zabránit expozici, je vyhnout se přímému kontaktu s toulavými, divokými nebo divokými zvířaty. Pokud je člověk vystaven na vzteklinu nemocné zvíře „Možná bude potřebovat vakcínu proti vzteklině a ochranné protilátky, aby se nemoci zabránilo.“

Vzteklina je virus, který postihuje mozek a další části centrálního nervového systému. Přenáší se, když se sliny infikovaného zvířete dostanou do přímého kontaktu s porušenou kůží nebo sliznicemi, jako jsou oči, nos a ústa, obvykle když je člověk nebo zvíře poškrábáno nebo pokousáno.

Pokud se osobě nebo zvířeti po vystavení vzteklině nedostane řádné lékařské péče, virus může infikovat mozek, způsobit neurologické příznaky a nakonec vést ke smrti. Lidská infekce je ve Spojených státech extrémně vzácná a lidem, kteří byli vystaveni, se doporučuje profylaxe.

Všichni psi, kočky a fretky by měli mít aktuální očkování proti vzteklině. Doporučuje se také, aby některé druhy hospodářských zvířat dostávaly vakcíny proti vzteklině.

READ  Řešení, jak zabránit úderům asteroidů, je jednou z nejstarších vojenských zbraní

Každý, kdo má otázky týkající se vztekliny nebo se obává, že mohl být vystaven vzteklému zvířeti, by měl vyhledat lékařskou péči nebo zavolat na New Hampshire Office of Infectious Disease Control na číslo 603-271-4496.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *