Proč může být aerobní cvičení pro lidi s revmatoidní artritidou tak dehydratující

Vědci dospěli k závěru, že jejich nervy vypadaly obzvláště citlivé na akumulaci určitých látek v pracovních svalech, což vedlo nervy k odesílání naléhavých zpráv do okolních krevních cév a jejich žádosti o kontrakci. Výsledkem byl přetrvávající vysoký krevní tlak během a po cvičení.

Vědci zjistili, že tyto reakce byly nejvýraznější u pacientů s revmatoidní artritidou s nejvyššími úrovněmi zánětlivé aktivity v krvi před cvičením.

Výsledky celkově naznačují, že fyzická aktivita může být pro lidi s revmatoidní artritidou obtížnější, protože jejich nervový systém může přehnaně reagovat na relativně malé změny ve svalech.

Výsledky ale nenaznačují, že by se lidé s autoimunitní poruchou měli vyhýbat cvičení, říká doktor Ruschell. Poznamenává, že „fyzická aktivita se velmi doporučuje lidem s revmatoidní artritidou.“ „Ale tito jedinci mohou potřebovat více pozornosti a podpory, aby se zapojili do programů fyzické aktivity.“

Pokud vám byla diagnostikována revmatoidní artritida, poraďte se se svým lékařem nebo fyziologem cvičení o nejlepším způsobu cvičení, říká. A pokud začnete novou rutinu, začněte pomalu a možná si zaznamenávejte, jak se během tréninku cítíte.

Tato studie se samozřejmě zaměřila na starší ženy s revmatoidní artritidou a jedno cvičení s velmi lehkým odporem. Není známo, zda se výsledky vztahují stejně na mladší ženy nebo muže s tímto onemocněním, nebo zda podobné reakce mohou vyvolat i jiné druhy cvičení, jako je chůze. Rovněž není známo, jak by to mohlo ovlivnit osoby s různými autoimunitními chorobami nebo souvisejícími stavy.

Dr. Rousschell a jeho kolegové však všechny tyto otázky zkoumají. „Udělali jsme také několik cvičebních studií s pacienty, kteří se v naší laboratoři zotavili z Covid-19, a také vykazují abnormální kardiorespirační reakce na cvičení,“ říká. Doufají, že brzy zveřejní další studie.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *