25 nejlepších vánočních filmů roku 2022: „Carol“, „Elf“ a „Sám doma“


V ohromujícím průvodci sezónní kinematografií IndieWire se vedle veselých komedií, animovaných televizních speciálů, miláčků, akčních filmů o vysoké sázky, hororů a dalších objevují černobílé klasiky.

(Ve směru hodinových ručiček zleva dole): „Elf“, „Eyes Wide Shut“, „A Charlie Brown Christmas“, „Jak Grinch ukradl Vánoce!“ a „koleda“

S laskavým svolením Everett Collection

Rocková hudba kolem vánočního stromku ve vánočním filmu přerušena! Správně: Dosáhli jste arktického doporučení pro filmy, protože naši tvůrci (čtěte: filmoví kritici) tvrdě pracovali na prosévání titulů po celý rok 2022.

Je snadné uvažovat o prázdninových filmech jako o filmech z jedné oblasti, kteří mají povolení téměř zapomenout na zbytek roku. S omezeným obdobím mezi Dnem díkůvzdání a Vánocemi si většina filmových fanoušků může udělat čas jen na pár pořádných sezónních projekcí, než Silvestr znovu přitáhne naši pozornost sezónou cen a uchazeči o nejlepší snímky. Navíc, s novými vánočními pořady, které přicházejí do kin a streamovacích platforem v nepřetržitém proudu po celý prosinec, je spousta času užít si vánoční klasiku a zároveň zůstat v obraze. Nové prázdninové tarify.

Volba se ještě zkomplikuje, když se dostanete do nevysvětlitelného příklonu vánočního žánru k gatekeepingu. Pro filmový stroj je frustrující fakt, že některé tituly se bez zjevného skutečného důvodu přetěžují diskusemi, které s jejich příběhy nemají nic společného. Takový je případ Johna McTiernana „Die Hard“: davově potěšující akční film z roku 1988 s Brucem Willisem v hlavní roli, který se stal Synonymum kontroverzní klasifikace Na tzv. „vánoční filmy“ a „samostatně vybrané vánoční filmy“.

Při sestavování tohoto seznamu jsme tento výběr ignorovali a umožnili tak psychosexuálnímu thrilleru Stanleyho Kubricka „Eyes Wide Shut“ a Slashovi Boba Clarka „Black Christmas“ mít své právoplatné místo vedle tradičních televizních pořadů, od „A Charlie Brown Christmas“ po „Rudolph“. sob s červeným nosem. 25 nejlepších vánočních filmů, jak je zde vybráno, představuje sbírku filmů, které oslavují a/nebo zpochybňují svátek, přičemž využívají jeho motivy a témata k prozkoumání světlých a temných stránek lidského ducha. byl zařazen s ohledem na význam Vánoc a celkovou kvalitu filmu.

Mezi čestná uznání patří následující chronologicky: „Obchod za rohem“ (1940); „Seznamte se se mnou v St. Louis“ (1944); „Vánoce v Connecticutu“ (1945); „The Scrooge“ (1988); „Batman se vrací“ (1992); „The Nightmare Before Christmas“ (1993); „The Ref“ (1994); „Nepřítel státu“ (1998); „Serendipity“ (2001); „Čtyři Vánoce“ (2008); a „Klaus“ (2019).

Podívejte se na průvodce IndieWire 15 nejlepšími filmy o Díkuvzdání.

Účast: Zůstaňte v obraze s nejnovějšími filmovými a televizními zprávami! Zde se přihlaste k odběru našich e-mailových zpravodajů.


READ  Nechte módní hodinky začít v den zahájení Tokijských her

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *