Výrobní PMI v České republice v prosinci na 4měsíčním maximu

Výrobní PMI v České republice v prosinci na 4měsíčním maximu

Dnes regionální

St 5. ledna 2022 v 15:35

Údaje z pondělního průzkumu společnosti IHS Markit ukázaly, že výrobní PMI České republiky v prosinci vzrostlo na 59,1 z 57,1 v předchozím měsíci a překonalo očekávání trhu 57,1.

Nejnovější údaje ukázaly na nejsilnější zlepšení zdravotního stavu českého zpracovatelského sektoru od srpna při rychlejší expanzi výroby, nových objednávkách a zaměstnanosti.

Výkony prodejců se zároveň zhoršily nejslabším tempem za 10 měsíců.

Inflace vstupů v reakci na to klesla na nejnižší úroveň za devět měsíců, ale prodejní ceny nadále výrazně rostly. Při pohledu do budoucna vzrostla očekávání výroby na čtyřměsíční maximum, což odráží naděje na další zvýšení poptávky zákazníků a minimální narušení provozu po nedávném vypuknutí COVID-19.

Podpora obchodního časopisu v Budapešti

Vyrábět lis hodný tohoto jména je nákladná záležitost. Vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal se již 27 let snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou faktické, přesné a podávané beze strachu a přízně.

Tiskové organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále vynikat, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zainteresovanou stranu, čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, v jakém množství a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

READ  Příslib financování klimatu ve výši 100 miliard dolarů bohatých zemí byl odložen do roku 2023

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *