Vykupitel zachrání Casa Pia; Tijani stoupá v České republice

Vykupitel zachrání Casa Pia;  Tijani stoupá v České republice

Premier League vyhladověla svět ze své krásy, ale přišly další ligy a do akce se dostali nigerijští hráči.

Nigerijští útočníci Muhammed Dijani a Godwin Xavier byli v neděli cílem svých týmů, aby jim pomohli k působivým vítězstvím.

V Portugalsku cestuje Casa Bia do Bagos Ferreira na zápas v 6. týdnu Primera Liga. V 17. minutě se za Bagos Ferreira trefil Adrian Butzke. Casa Bia ale v 58. minutě vyrovnala skóre prostřednictvím Godwina Xaviera, který vstřelil svůj druhý gól v sezoně.

Neto dostal hosty do vedení o dvě minuty později, když Clayton v 74. minutě skóroval potřetí Casa Bia.

Butzke skóroval v přestávce a zvýšil na 3:2, ale bylo příliš pozdě, protože Casa Bia utekla s vítězstvím.

Výsledkem je 6. místo v tabulce s 11 body po šesti zápasech.

Mezitím byl v České republice skvělý den v kanceláři pro bývalého útočníka Nigérie do 20 let Muhammeda Tijaniho, když sestoupil z lavičky a dovedl Ostravu k výhře 3:0 nad Partubisem.

Skóre Ostravy otevřel z pokutového kopu ve 32. minutě Daniel Detour. Museli si ale počkat až do 75. minuty. A právě Tijani, který si odbyl svůj debut v 75. minutě, je ovlivnil.

Nemanja Kuzmanović pak vstřelil poslední gól domácích při výhře 3:0. Ostrava je nyní po osmi zápasech devátá v české lize s devíti body.