Vrak vrtulníku zabitého 5 byl nalezen na ledovci

Anchorage, Aljaška (AFP) – Národní rada pro bezpečnost dopravy v pátek oznámila, že získala trosky z havárie vrtulníku severně od Anchorage, která zabila pět lidí, a vyslala tým vyšetřovatelů, aby prozkoumali důkazy. Hlásila televizní stanice KTUU.

27. března se vrtulník přepravující průvodce a hosty srazil na helikoptéře severně od Anchorage s horou a poté se převalil stovky stop, přičemž zabil pilota a čtyři z pěti cestujících, uvedli úředníci.

Mezi zabitými při nehodě byl miliardář Peter Kilner, nejbohatší muž v České republice.

Clint Johnson z NTSB na Aljašce řekl televizní stanici, že vrak, který byl nalezen v ledovce Kennec, „se vrátil do Palmeru na bezpečném a zabezpečeném místě“. „Přijede tým šesti až osmi lidí, kteří na vraku zpočátku pracují a během příštího týdne provádějí další činnosti.“

Johnson uvedl, že odpovědný vyšetřovatel NTSB přijede v sobotu ze Seattlu a zbytek vyšetřovacího týmu bude následovat.

Na cestě na Aljašku jsou také specialisté na vrtulníky, řekl Johnson. To zahrnuje jeden od výrobce vzduchových pneumatik – v tomto případě Airbus – a výrobce motorů, vrtulníkové motory Safran.

„V oblasti vyšetřování nehody bude pokračovat řada věcí, které budou pokračovat,“ řekl Johnson. „Je zřejmé, že jednou z klíčových částí toho je uchopení vraků s inženýry.“

Johnson uvedl, že vrak byl v nadmořské výšce asi 6000 stop.

READ  Objevily se zprávy o úmrtích v důsledku silného hurikánu, který zničil domy v České republice

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *