Taters the cat stars v prvním videu vysílaném NASA z hlubokého vesmíru | NASA

Taters the cat stars v prvním videu vysílaném NASA z hlubokého vesmíru |  NASA

Možná není první kočkou ve vesmíru – této pocty se v roce 1963 dostalo francouzské kočce jménem Félicette – ale v pondělí si oranžová mourovatá kočka jménem Taters odnesla pravděpodobně větší cenu: první video kočky ve vesmíru.

NASA poslala 15sekundové video kosmické lodi Taters, která urazila téměř 29 milionů mil od sondy k Zemi.

Taters, který patří k pracovníkovi v laboratoři Jet Propulsion Laboratory NASA, pronásleduje ve videu bod laserového ukazovátka – což je dostatečně vhodné vzhledem k tomu, že samotné video bylo přenášeno laserem.

Taterových 15 sekund slávy bylo ve skutečnosti experimentem NASA, který měl pomoci otestovat možnost posílání streamovaného videa přes hluboký vesmír pro dny, kdy lidé nakonec cestují za oběžnou dráhu Země.

Právě jsme streamovali první HD video, které vám přinášíme laserem z hlubokého vesmíru. Je to video tatérů, mourovaté kočky.

Tento test připraví cestu pro vysokorychlostní komunikaci na podporu dalšího obrovského skoku: vyslání lidí na Mars. https://t.co/tf2hWxaHWO pic.twitter.com/c1FwybYsxA

– NASA (@NASA) 19. prosince 2023

Tým agentury Deep Space Optical Communications přidal video Taters k sondě Psyche, která odstartovala v říjnu na šestiletou misi k návštěvě asteroidu. 11. prosince odeslala video zpět na Zemi.

„Jedním z cílů je demonstrovat schopnost přenášet širokopásmové video na miliony mil,“ řekl CBS Bill Klippstein, projektový manažer technologické demonstrace v JPL. „Na Psyche není nic, co by generovalo video data, takže obvykle posíláme pakety náhodně generovaných testovacích dat.

„Aby se však tato důležitá událost stala ještě nezapomenutelnější, rozhodli jsme se spolupracovat s designéry z JPL na vytvoření zábavného videa.“

Přeskočte předchozí propagační bulletin

Přestože se jedná o let přesahující 80krát větší vzdálenost mezi Zemí a Měsícem, přenos tatérů trval pouhých 101 sekund. To je rychlejší než většina širokopásmových internetových sítí na Zemi.

NASA to popsala jako historický milník a její zástupkyně správce Pam Milroy ve svém prohlášení uvedla: „Zvýšení naší šířky pásma je zásadní pro dosažení našich budoucích výzkumných a vědeckých cílů a těšíme se na pokračující pokrok této technologie a technologické transformace. .“ „Jak budeme komunikovat během budoucích meziplanetárních misí?“

READ  Vesmírný dalekohled Jamese Webba vidí „strašidelné“ mezihvězdné světlo

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *