Českým turistům byl umožněn volný vstup do Chorvatska 22 dní po prvním očkování

Českým turistům byl umožněn volný vstup do Chorvatska 22 dní po prvním očkování
  • Uvádí Croatiaweek
  • v
    Zprávy

Záhřeb 29. května 2021 – Turisté z České republiky budou moci do Chorvatska vstoupit bez omezení 22 dní po obdržení prvního očkování vakcínou COVID-19, uvedlo v sobotu ministerstvo cestovního ruchu a sportu.

Chorvatská ministryně cestovního ruchu a sportu Nikolina Brunzak se setkala s českým ministrem zahraničí Jakubem Gulhenkem, s nímž se setkal s místopředsedou vlády a ministrem vnitra Tverem Posinovičem a ministrem zahraničních a evropských záležitostí Gordonem Grillem Rodmanem. A plány na cestovní ruch a současná situace s epidemií COVID-19.

„Vzhledem k rostoucí epidemické situaci v Chorvatsku očekáváme výrazný příliv turistů z českého trhu, jednoho z našich nejdůležitějších trhů. Od minulé sezóny jsme se zaměřili na posílení všech bezpečnostních sektorů, které Chorvatsko vždy považovaly za turistickou destinaci – vytváření bezpečnostních postupů a certifikací pro všechny zúčastněné strany v odvětví cestovního ruchu Stanovení postupů očkování a rychlého přechodu a zřízení dalších kontrolních bodů a kontrolních bodů v celém Chorvatsku Naší touhou je chránit naše hosty a naše občany za účelem vytvoření všech předpokladů pro nejlepší kvalitu Na závěr si naši hosté musí vychutnat všechny krásy, které Chorvatsko nabízí jako turistickou destinaci. Chceme, “řekl Brunzak během setkání, České kolo Lap také uvedl, že cestující velmi rádi uznávají a jako cíl si vyberou Chorvatsko.

Ministři diskutovali o dvoustranném urovnání, které by usnadnilo přesun mezi oběma zeměmi před zavedením certifikátů EU Digital Govt. Proto bude českým turistům 22 dní po podání první dávky vakcíny umožněn nerušený vstup do Chorvatska. Očekává se, že tento krok vstoupí v platnost příští týden, když budou podrobnosti dokončeny na profesionální úrovni.

READ  Německo U21s utrpělo šokovou porážku s Českou republikou, když Itálie porazila Švýcarsko v pětigólovém thrilleru.

Zdůraznili, že zavedení jednotných postupů při překračování hranic je klíčovým faktorem při normalizaci pohybu osob a zboží a obecně pro rychlé hospodářské oživení, v němž bude hrát významnou roli cestovní ruch. Ministři rozhodli, že zavedení certifikátů EU pro digitální vládu významně přispěje k normalizaci cestovního ruchu, který, jak doufají, bude letos ještě lepší než minulý.

Podle údajů organizace Evichiter letos v Chorvatsku přenocovalo přes 100 000 hostů, což je šestkrát více než ve stejném období loňského roku. V loňském roce měla Česká republika nejvyšší počet hostů v Chorvatsku s více než 500 000 návštěvami a více než 3,5 miliony přenocování, neboli dvě třetiny před epidemií v roce 2019.

„Po první úspěšné sezóně vlaku Regiojet v loňském roce nás těší, že se letos Brock-Rijeka letos dále rozšířila o zastávky v Záhřebu, které dále spojí Českou republiku s Chorvatskem. Doufám, že tato trasa bude letos úspěšnější v obou směrech a bude to příležitost k dalšímu posílení spolupráce mezi Chorvatskem, “dodal.

První vlak roku dnes přijel do Chorvatska s turisty z Čech, Slovenska a Maďarů. Vlaky Regiojet budou jezdit na trase Praha – Brno – Bratislava – Budapešť – Záhřeb – Rijeka / Split. Linka jezdí třikrát týdně v červnu a září a denně jezdí v červenci a srpnu.

Přihlaste se k odběru týdenního zpravodaje Chorvatsko

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *