Byl odhalen nominovaný astrofotograf roku 2022

napsáno Sana Nour Haq, CNN

hvězdnatý mléčná dráha Nad pobřežím Spojených států se nad Argentinou objevují růžové a fialové mraky a jejich odraz Severní polární záře Ve stojatých vodách jezera v Kanadě jsou zde některé momenty, které zachytili účastníci užšího výběru soutěže Astronomický fotograf roku 2022.

Více než 3000 amatérských i profesionálních fotografů ze 67 zemí se zúčastnilo 14. ročníku soutěže pořádané Královskou observatoří v Greenwichi v Londýně.

Někteří účastníci zkoumali dopad znečištění na astrofotografii.

V tiskové zprávě organizátoři uvedli, že Sean Goebel, nominovaný na kategorii Skyscapes, může vyfotografovat pouze zarovnání Měsíce nad panorama Los Angeles poté, co zimní bouře rozšířila opar znečištění a učinila scénu jasnější.

Mezitím Zezhen Zhou, mladý astronomický fotograf, pořídil snímek Pickeringova trojúhelníku, který je součástí závojové mlhoviny v souhvězdí Labutě, navzdory světelnému znečištění v Shaoxingu v Číně.

„Bylo opravdu uspokojující vidět počet účastníků, kteří se snažili zachytit neobvyklé, zřídka fotografované nebo pomíjivé události: jsou některé věci, které jste ještě neviděli, a dokonce některé už nikdy neuvidíme,“ řekl Ed Plumer. astronom na observatoři. Royal a soudce soutěže řekl CNN v prohlášení.

Vítězné fotografie budou vyhlášeny 15. září na online předávání cen a budou vystaveny v National Maritime Museum v Londýně.

36 obrázků bylo zařazeno do užšího výběru v 11 kategoriích, přičemž výběr obrázků je uveden v galerii výše.

READ  Vynalézavost vrtulníku Mars zasáhne let číslo 23 a nelze jej zastavit

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.