Voyager 1 NASA posílá záhadná data z oblastí mimo naši sluneční soustavu

Voyager 1 NASA posílá záhadná data z oblastí mimo naši sluneční soustavu

NASA Voyager 1 Pokračuje ve své cestě mimo naši sluneční soustavu, 45 let po svém startu. Ale nyní veteránská kosmická loď vysílá podivná data, která mate své inženýry.

NASA Řekl to ve středu že zatímco sonda stále funguje správně, údaje z Expression and Attitude Control System – zkráceně AACS – se nezdají odpovídat pohybům a směru kosmické lodi, což naznačuje, že loď je zmatená ze své pozice ve vesmíru.

AACS je nezbytný pro Voyager pro přenos dat NASA o okolním mezihvězdném prostředí, protože udržuje anténu plavidla namířenou směrem k naší planetě.

Susan Dodd, projektová manažerka Voyager 1 a 2 V laboratoři Jet Propulsion Laboratory NASA, řekl v a prohlášení.

„Kosmická loď je přibližně 45 let stará, což je daleko za tím, co plánovači mise očekávali.“

Inženýr pracuje na anténě Voyager s vysokým ziskem, 9. července 1976. (NASA/JPL-Caltech)

NASA uvedla, že dvojče Voyageru 1, sonda Voyager 2, se chová normálně.

Zahájeno v roce 1977 Na průzkumu vnějších planet naší sluneční soustavy se Voyager 1 pracuje již dlouhou dobu a nadále posílá informace o svých letech zpět na Zemi. Průkopnická kosmická loď opustila naši sluneční soustavu a V roce 2012 vstoupil do mezihvězdného prostoru. Nyní je 14,5 miliardy mil od Země, což z něj činí nejvzdálenější objekt vyrobený člověkem.

Z toho, co mohou její inženýři odhadnout, říká NASA, systém AACS Voyageru 1 posílá náhodně generovaná data, která „neodráží, co se skutečně děje na palubě“.

Ale i když systémová data naznačují opak, zdá se, že anténa kosmické lodi je správně nasměrována – přijímá a vykonává příkazy z NASA a odesílá data zpět na Zemi. Dosud podle ní problém se systémem nepřiměl starou kosmickou loď vstoupit do „bezpečného režimu“, během kterého provádí pouze základní operace.

READ  Ohnisko spalniček v centrálním Ohiu se rozrostlo na více než 50 dětí, způsobeno „nedostatkem očkování“

„Dokud nebude lépe pochopena povaha problému, tým nemůže předpovědět, zda by to mohlo ovlivnit, jak dlouho může kosmická loď sbírat a přenášet vědecká data,“ uvedla NASA.

Dodd a její tým doufají, že zjistí, co způsobuje, že posel robotů ze Země posílá nežádoucí data.

„Pro inženýrský tým jsou velké výzvy,“ řekl Dodd.

Hlavní: Světlu trvá 20 hodin a 33 minut, než dosáhne aktuální mezihvězdné pozice Voyageru, takže zpáteční zpráva mezi vesmírnou agenturou a Voyagerem trvá dva dny.

„Ale myslím, že pokud existuje způsob, jak vyřešit tento problém s AACS, náš tým ho najde,“ dodal Dodd.

Tento článek původně publikoval zájem o obchod.

Více z Business Insider:

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *