Veřejná skupina otevírá koncert nového Janáčkova kulturního centra – Brněnského deníku

Nyní je zřízena veřejná sbírka, která pomůže financovat hudební nástroj určený speciálně pro taneční sál v Janáčkově kulturním centru. Největší dárci budou mít možnost vidět své jméno nebo název společnosti vyryté na největších tubách. Pokud se shromáždí příliš mnoho peněz, budou použity na výzdobu koncertní síně uměleckými díly. Vizualizace: Architekti Hrusa a spol.

Brno 21. září (BD) – Příští rok by měla začít stavba nového Janáčkova kulturního centra. Velké brněnské kulturní investice zaberou prostor mezi Veselou a Besední v srdci centra města a budou moderním domovem Filharmonie Brno. Minulý pátek zahájila rada města Brna veřejnou sbírku na získání finančních prostředků na koncertní nástroj, který bude středobodem nového sálu.

Centrum bude po téměř 100 letech prvním novým koncertním sálem věnovaným symfonické hudbě v České republice. Hlavní sál si klade za cíl akustiku světové úrovně, umožňující brněnské filharmonii a dalším souborům a sólistům zažít to nejlepší. Aby se vytvořil prostor pro jakýkoli repertoár, bude sál vybaven speciálně navrženým hudebním nástrojem, který brněnskému publiku umožní vzít si hlaholskou mši Janashka nebo Tarase Bulby se zvukem zamýšleným autorem.

Vizualizace: Architekti Hrusa a spol.

Výrobce samotného zařízení zatím nebyl vybrán. “Ve spolupráci s odborníky jsme pro člena nastavili požadované specifikace, a to nejen pro spojení s prvky prostoru, ale také pro dokonalé sladění s kabinou haly – nebyla ani příliš silná, ani příliš slabá,” řekl Tomáš Koláčný (Piráti), náměstek primátora pro kulturu. “Po stanovení konkrétních požadavků budeme kontaktovat výrobce z celé Evropy a celého světa a skupina odborníků vybere nejvhodnější nabídku. Půjde o první nové klasické varhanní hudební varhany v České republice po zhruba 100 letech,” takže opravdu chceme věnovat maximální pozornost a důslednost tomu, abychom si to vybrali. “

READ  Střední Evropou se šíří vzácný a silný hurikán

Technická vize nového stroje je inspirována Stromem života. Přesný design nástroje a jednotlivých elektronek bude znám až po dokončení nabídkového řízení, ale budou stát desítky milionů korun. V pátek byla otevřena veřejná skupina „Organ pro Brno“ a ti, kteří chtějí podpořit nákup člena, jsou zváni přispět na následující transparentní účet:

5200247/0100

K pondělnímu večeru už fond shromáždil na darech více než 56 000 Kč. Kromě toho mohou ti, kteří chtějí sponzorovat jednotlivé tubusy, darovat 2 000 Kč, 5 000 Kč, 10 000 Kč, 15 000 Kč, 20 000 Kč nebo 30 000 Kč, v závislosti na jejich velikosti. Tito dárci obdrží pozlacenou pamětní brož a jejich jména budou zapsána do knihy dárců. Největší dárci budou mít možnost vidět své jméno nebo název společnosti vyryté na největších tubách. Pokud se nasbírá více peněz, než je pro člena požadováno, budou tyto peníze použity na výzdobu koncertní síně uměleckými díly.

https://brnodaily.com/2021/09/21/culture/public-collection-opens-to-fund-concert-organ-for-new-janacek-cultural-center/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/09/Janacek-Cultural-Centre-visualisation-1024×661.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/09/Janacek-Cultural-Centre-visualisation-150×97.jpgJack Stevensumělecká kulturaArchitektura, Brno, kultura, hudbaNyní je zřízena veřejná sbírka, která pomůže financovat hudební nástroj určený speciálně pro taneční sál v Janáčkově kulturním centru. Největší dárci budou mít možnost vidět své jméno nebo název společnosti vyryté na největších tubách. Pokud se vybere příliš mnoho peněz, jsou to peníze …

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *