Odborníci tvrdí, že Covid je nyní méně smrtelný než chřipka

Expert na infekční choroby, profesor Paul Hunter, řekl, že Covid-19 by nyní mohl být ve Spojeném království méně smrtelný než chřipka, i když varoval, že jiná alternativa by to mohla změnit.

Podle Daily Mail vládní údaje ukazují, že úmrtnost viru byla kolem 0,2 procenta, než na místě vypukl vysoce nakažlivý kmen.

Ale od té doby klesl sedmkrát na méně než 0,03 procenta, což znamená, že ve skutečnosti zabije pouze jednoho z každých 3 300 lidí, kteří se nakazí.

Pro srovnání, úmrtnost na sezónní chřipkové infekce (IFR) se pohybuje mezi 0,01 a 0,05 procenta, což naznačuje, že oba viry nyní představují podobnou hrozbu.

Hunter z University of East Anglia řekl MailOnline, že to znamená, že Covid může být méně smrtelný než chřipka. I když varoval, že druhá alternativa by mohla zvrátit pokrok.

Infekce ve Spojeném království rostou už týden v řadě, přičemž země nyní v průměru 50 000 případů denně ve srovnání s přibližně 35 000 na Den svobody na konci února.

Zvýšil se také počet hospitalizací a v jihozápadní Anglii byly překročeny úrovně na vrcholu vlny Omicron.

Profesor Robert Dingwall, bývalý poradce SAGE a sociolog na Nottinham Trent University, řekl, že Spojené království nyní zažívá „přechod“ do světa, kde Covid byl jen další respirační onemocnění.

Upozornění na novou aplikaci: Všechny aplikace OTT a data vydání pod jednou aplikací

READ  Studie prokázaly, že hybridní imunita poskytuje zvýšenou a déletrvající ochranu před reinfekcí Covid-19

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.