V Hanoji začíná Evropský den literatury 2022, který představuje klasická díla

Kniha od Gianniho Rodariho.

Evropská literatura bude prezentována prostřednictvím literárních překladů z Belgie (Valonsko – Brusel), České republiky, Anglie, Francie, Německa, Maďarska, Itálie, Španělska a poprvé – Ukrajiny.

Místa, kde lidé mohou zažít spisy, jsou Casa Italia a Goethe-Institut, Nha Nam Book & Coffee na ulici Nguyen Quy Duc č. 3, Hanoj.

Dny evropské literatury nabízejí hodnotnou literaturu pro každého. Dětské knihy z Evropy mají na vietnamském knižním trhu dlouhou tradici. Známí pro svůj krásný design, berou své publikum vážně a přenášejí je do různých světů prostřednictvím vzrušujících příběhů a barevných ilustrací.

Vrcholem letošního ročníku jsou knihy pro děti belgického spisovatele ECO (Eddy Coubeaux) ze Saigonu a povídky Gianniho Rodariho, považovaného za nejvýznamnějšího dětského autora 20. století v Itálii.

Čtenáři se setkají také s romanopisci z České republiky, Francie, Německa, Maďarska a Itálie, z nichž někteří jsou velmi oblíbení a mají ve Vietnamu velkou čtenářskou obec.

Na pódium Dnů evropské literatury budou pozváni také vietnamští spisovatelé, aby zvědavým čtenářům představili svou nejnovější poezii a prózu. Jako vždy jsou Dny evropské literatury trhem, platformou pro kulturní výměnu a místem zábavy. Kulturní výměna mezi Vietnamem a Evropou, nové kreativní produkty z Evropy s vynikajícími překlady jsou jádrem festivalu.

Později se Evropský filmový festival bude konat od 19. května do 5. června ve čtyřech městech Hanoj, Ho Či Min, Hue a Canth, po kterém bude v červnu následovat Vietnamský festival evropských dokumentárních filmů.

Velvyslanectví Ukrajiny, speciální host Dnů literatury a Filmového festivalu 2022, vydá antologii ukrajinských a mezinárodních básní, přeložených a vyrobených k oslavě 30. výročí vietnamsko-ukrajinských diplomatických vztahů. Den Evropy oslaví dva české protiválečné romány: „Osud dobrého vojáka Šveka za světové války“ od Groslava Haška a „Peníze od Hitlera“ od Radky Dánské.

READ  Plán Polska na prodloužení životnosti uhelného dolu by mohl stát náklady Evropské unie na klima

Dny evropské literatury 2022 jsou kulturní akcí k oslavě Evropského dne 9. května.

V Hanoji se Den Evropy slaví v posledních letech pravidelně mnoha aktivitami. Po dvouleté přestávce kvůli pandemii letos evropská diplomatická zastoupení a kulturní instituty vítají hanojskou veřejnost zpět ke svým spisovatelům.

Zdroj: Hanoitimes

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.