Zhang, Zheng vedou Čínu před Českou republikou v United Cup (aktualizováno) – Xinhua

Číňané Zheng Qinwen (Top R)/Zhang Zhichen (Top L) soupeří s Češkou Marketou Vondrousovou (vpředu L)/Jirim Lehkou během smíšené čtyřhry v zápase skupiny E United Cup 2024 mezi Čínou a Českou republikou. V australském Perthu 30. prosince 2023. (Foto: Zhou Dan/Xinhua)

Perth, Austrálie, prosinec 30. (Sin-chua) – Čína si v sobotu odbyla působivý debut na United Cupu, když Zhang Jichen a Zheng Qinwen zaznamenali působivá vítězství ve svých dvouhrách a porazili Českou republiku 3:0 na United Cupu v Perthu.

Zheng si zajistil vítězství ve skupině E v Číně výhrou 6-1, 2-6, 6-1 nad úřadující wimbledonskou šampionkou Marketou Vondroušovou ve dvouhře žen.

V rychlém zápase 21letá Zheng upevnila svůj status vycházející hvězdy na ženském okruhu poté, co vyhrála za hodinu a 48 minut.

Světová 15. Zheng začala silně, vyhrála 12 z prvních 13 bodů, než uzavřela první set klinickým způsobem. Zheng vypadal, že po brzké přestávce ve druhém setu zápas uteče, ale ne. 7 Vondroušová nashromáždila svůj grandslamový vítězný rodokmen a nařídila vyrovnání.

Zheng se přeskupil a znovu objevil svou agresivní formu v jiskřivém závěru.

„Je to první zápas roku (2024). Takže to bylo vždy trochu složité. Měl jsem dobrý první set. Jen jsem zůstal konzistentní a agresivní ve svém herním plánu. Ale ve druhém setu si myslím, že jsem začal ztratila trochu pozornosti a hrála o něco lépe. Začala. Měla jsem ty lehké chyby ve střelbě, tak jsem ji přiměla vrátit se,“ vzpomínala Zeng na svůj zápas ve dvouhře.

„Ale každopádně jsem rád, že jsem vyhrál tento zápas. Nezáleží na tom, jestli je to druhý set nebo třetí set, protože hraji za své týmy. A můj výkon ve třetím setu je lepší než ve druhém setu.“ a můžu se otočit a vrátit se k zápasu,“ řekl Zheng.

READ  Prezident České republiky vzdát státní vyznamenání prezidentovi Ukrajiny

V tenisovém zápase smíšených týmů se Zhang zapsal do historie tím, že porazil Jiřího Lehku 5-7, 6-3, 6-4 za dvě hodiny a 20 minut a vyhrál první čínský United Cup.

Zhang, podporovaný skupinou hlasitých čínských fanoušků v RAC Areně, zahájil novou sezónu důrazně, aby pokračoval ve svém tempu z průlomové kampaně v roce 2023.

Zhang na 58. místě se brzy potýkal s 31. velkým Lehkou.

Zhang ale začala svůj přesný bekhend vypouštět k ničivému efektu a nakonec převzala kontrolu nad zápasem poznamenaným těžkým útokem na základní čáru.

„Jsem velmi šťastný, že jsem si dnes zachoval dobrou náladu a zůstal v klidu,“ řekl Zhang novinářům. „I když jsem měl pár přestávek a ten druhý, Leheka, zase zlomil, pořád jsem měl stejnou mentalitu a to bylo dnes opravdu dobré.“

Zhang a Zheng završili bezchybný výkon Číny výhrou 6-1, 6-2 nad Lehkou a Vondrousovou za méně než hodinu.

Čína bude příští neděli čelit hrozivé výzvě ze strany Srbska vedeného Novakem Djokovičem.

Světová jednička Djokovič na předzápasové tiskové konferenci řekl, že Čína vedená Zhangem a Zhengem je „silný tým, velmi silný tým“.

„Jsou ve formě. Mají skvělé hráče. Je tady velká čínská komunita. A srbská komunita. Cítíme energii a podporu pro obě země a pojďme oslavit Nový rok tím nejlepším způsobem pro Srby. Další den je Číňan,“ řekl Djokovič s úsměvem.

prosinec Číňan Zheng Qinwen hovoří během tiskové konference během zápasu skupiny E 2024 United Cup mezi Čínou a Českou republikou v australském Perthu 30. března 2023. (Foto: Zhou Dan/Xinhua)

prosinec Číňan Zheng Qinwen (L) mluví během tiskové konference během zápasu skupiny E 2024 United Cup mezi Čínou a Českou republikou v australském Perthu 30. března 2023. (Foto: Zhou Dan/Xinhua)

READ  Arabský parlament odsoudil otevření jordánské české kanceláře v Jeruzalémě

Číňané Zheng Qinwen(L)/Zhang Zhichen si dávají pauzu během zápasu smíšené čtyřhry proti Čechům Marketa Vondroušová/Jiri Lehecka v zápase skupiny E United Cup 2024 mezi Čínou a Českou republikou v australském Perthu v prosinci. . 30, 2023. (Foto: Zhou Dan/Xinhua)

prosinec Číňan Wu Di se účastní tiskové konference po utkání skupiny E poháru United 2024 mezi Čínou a Českou republikou v australském Perthu 30. března 2023. (Foto: Zhou Dan/Xinhua)

prosinec Zhang Zichen z Číny se účastní tiskové konference po utkání skupiny E poháru United 2024 mezi Čínou a Českou republikou v australském Perthu 30. března 2023. (Foto: Zhou Dan/Xinhua)