Ekologové tvrdí, že argentinská jezera se zbarvují do růžova, ale výhled není tak růžový

BUENOS AIRES (Reuters) – Dvě jezera v odlehlé pobřežní oblasti argentinské Patagonie se díky dosud nevysvětleným jevům obávají, že místní ekologové se obávají, že by mohla být škodlivá a způsobená průmyslovým znečištěním.

Jezera se nacházejí v blízkosti průmyslového parku na okraji argentinského města Trelew a táhnou se přes prašnou pláň podobnou poušti a jsou z velké části nezastavěná. Podle městského příspěvku na sociálních médiích představitelé magistrátu Trileu nedávno odhalili kamion, který vyhazuje odpad do povodí.

Úřady poskytly místním médiím protichůdné názory na to, zda byla náhlá změna barvy jezer škodlivá. Ekologové byli více znepokojeni.

Letecký pohled na jezero Korfu, které se díky chemickému odpadu zbarvilo do růžova, v Trelewu v Chubutu v Argentině 29. července 2021. Fotografie byla pořízena 29. července 2021 s dronem. Daniel Feldman/Podklady prostřednictvím agentury Reuters

Místní aktivista Pablo Lada, člen argentinské Národní environmentální sítě (RENAS), v rozhovoru pro agenturu Reuters řekl, že růžová barva může být důsledkem barviva běžně používaného k dávání krevet chovaných blízko jejich obvyklé růžové barvy.

„Myslím, že růžové jezero odhalilo … nedostatečné zpracování tohoto odpadu, což se stalo velkým problémem,“ řekl Lada.

Místní a regionální úředníci pro životní prostředí vyšetřují příčinu a potenciální škody na jezerech, ale zatím nemají žádné závěry.

(Reporting Reuters TV, psaní Dave Sherwood a Ileana Razusky)

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

READ  Spojené státy kompenzují některé oběti „havanského syndromu“ šestimístnými platbami

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.