Venus Williamsová prohrála s Ostapenkovou na Birmingham Classic po obavách ze zranění

Birmingham, Anglie – Venus Williamsová nemohla způsobit větší rozruch na Birmingham Classic.

Třiačtyřicetiletá Američanka, nyní na 697. místě žebříčku, prohrála 6:3, 5:7, 6:3 s druhou nasazenou Jelenou Ostapenkovou ve čtvrtek ve druhém kole zahřívacího turnaje na trávě. ve Wimbledonu.

Williams v pondělí porazil 48. nasazeného Kamila Giorgiho a získal první vítězství nad hráčem z první padesátky po téměř čtyřech letech. Právě se vrátila šest měsíců poté, co byla mimo se zraněním hamstringu, které si přivodila v Oaklandu v prvním týdnu roku.

Williamsová, která proti Ostapenkové hrála s popruhem kolem pravého kolena, dostala lékařský oddechový čas, když ve druhém setu prohrávala 2:2. Vypadala nepříjemně, když se vrátila na trávník, ale pokračovala ve hře a boji o každý bod a dokonce zachránila zápasový bod za stavu 5:3, než se odrazila, aby vyhrála čtyři zápasy v řadě a rozhodla.

Do konce 44minutového třetího setu byla pohyblivost Williamsové omezená a Ostapenková výhru pečetila forhendem po lajně.

Williamsová, sedminásobná grandslamová šampionka a pětinásobná vítězka Wimbledonu, dostala tento týden od All England Clubu divokou kartu pro letošní turnaj a ona to odůvodnila.

Nejlepší nasazená Barbora Krejková si dříve udržela sebevědomý náskok, když postoupila do čtvrtfinále výhrou nad Češkou Terezou Martínkovou.

Polka Magdalena Fritsch slaví porážku Rumunky Sorany Cirsteaové v osmifinále dvouhry žen, čtvrtý den Rothesay Classic Birmingham v Edgbaston Priory Club, v Birminghamu, Anglie, čtvrtek 22. června 2023. Kredit: AP/Jacob King

Krejčíková při výhře 6-4, 6-4 neztratila v turnaji ani set.

Nasazená dvanáctka Krejčíková vyhrála svůj zápas prvního kola 6-3 6-3 proti Kristině Buxové.

Rumunka Sorana Cirsteaová, nasazená jako osmá, 6-3, 6-7 (1), 6-4, porazila Polku Magdalenu Fritschovou, zatímco Kanaďanka Rebecca Marino porazila americkou 150. nasazenou Aminu Bektas 6-4, 4-6. 7-6 (1).

READ  Světová jednička 172 Sibut Wild ohromila Medveděva na French Open uprostřed Djokovičova výpadku