Velvyslankyně Shatardova odhalila informační panely na Wingrave

Velvyslankyně Shatardova odhalila informační panely na Wingrave

V neděli 14. dubna odhalila velvyslankyně Marie Chatardová společně s velvyslancem Slovenské republiky panem Robertem Ondrejšákem a paní Jiřím Manolasem, předsedkyní Památníku svobodných československých veteránů, dva informační panely věnované vládě ČSR v r. vyhnanství. Během 2. světové války.

Vesnice Wingrave severně od Londýna byla v letech 1940 až 1945 domovem členů vlády prezidenta Edvarda Beneho. Bene sám se z bezpečnostních důvodů přestěhoval z Londýna, který byl sužován německým bombardováním, do nedaleké vesnice Aston Abbots. Velvyslanec a další čestní hosté odhalili dvě informační tabule – první na Wingrave s podrobnostmi o československé přítomnosti ve vesnici a druhou na nedalekém přístřešku autobusového nádraží, které za války financoval prezident Beneš.

Ve Wingrave, v budově „Starý panský dům“ pronajaté od hraběnky z Essexu, bydlel Benešový náčelník štábu Jaromír Smutný s rodinou, sekretářkou Ludmilou Kašparíkovou a prezidentovým politickým poradcem Dr. Prokopem Drtinou. S jeho rodinou. Ve Wingrave také pobýval major Joseph Bodora, šéf čety odpovědné za prezidentovu bezpečnost, a vojenští poradci generál Antonín Hassall a generálmajor Oldřich Spaniel.

READ  Odhalení obrovských ekonomických nákladů biologické invaze do Evropské unie

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *