Signal nabízí uživatelská jména, což uživatelům umožňuje uchovávat svá telefonní čísla v soukromí

Signal nabízí uživatelská jména, což uživatelům umožňuje uchovávat svá telefonní čísla v soukromí

21. února 2024redakceBezpečná komunikace/anonymita

End-to-end šifrovaná (E2EE) aplikace pro zasílání zpráv Signal uvedla, že pilotuje novou funkci, která uživatelům umožní vytvářet jedinečná uživatelská jména (nezaměňovat s názvy profilů) a udržovat telefonní čísla mimo dosah zvědavých očí.

„Pokud používáte Signal, vaše telefonní číslo již nebude ve výchozím nastavení viditelné pro každého, s kým chatujete,“ Randall Sarava ze společnosti Signal Řekl. „Lidé, kteří mají vaše číslo uložené ve svých telefonních kontaktech, stále uvidí vaše telefonní číslo, protože ho již znají.“

Přidělení nového uživatelského jména vyžaduje, aby majitelé účtu uvedli na jeho konci dvě nebo více čísel (například axolotl.99) ve snaze zachovat „rovnost a omezit falšování“. Uživatelská jména lze změnit libovolněkrát, ale je třeba poznamenat, že se nejedná o přihlašovací údaje ani ovladače.

Kybernetická bezpečnost

Jinými slovy, uživatelské jméno je anonymní způsob, jak zahájit konverzaci na chatovací platformě, aniž byste museli sdílet telefonní čísla. Tato funkce je volitelná, ačkoli Signal uvedl, že také podniká kroky ke skrytí telefonních čísel uživatelů ve výchozím nastavení před ostatními, kteří je neuložili do svých telefonních kontaktů.

Kromě toho mohou uživatelé ovládat, kdo je může najít prostřednictvím jejich čísel, pomocí jiného nastavení, což lidem zabrání v zasílání zpráv, i když mají telefonní čísla.

Signální uživatelské jméno

Obě možnosti lze přepínat pomocí následujících kroků –

  • Nastavení > Soukromí > Telefonní číslo > Kdo vidí moje číslo > Všichni / Nikdo
  • Nastavení > Soukromí > Telefonní číslo > Kdo mě najde podle čísla > Všichni / Nikdo

„Vaše telefonní číslo už nebude viditelné pro lidi, se kterými chatujete na Signálu, pokud ho nemají ve svých telefonních kontaktech,“ řekl Sarava. „Budete také moci nakonfigurovat nové nastavení soukromí, abyste omezili, kdo vás může najít podle vašeho telefonního čísla na Signálu.“

READ  Pixel 8 Pro uniká na živých fotografiích [Gallery]

Zaujal vás tento článek? Následuj nás Cvrlikání A LinkedIn Chcete-li si přečíst více exkluzivního obsahu, který zveřejňujeme.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *