Jacob Gulhanek jmenován novým českým ministrem zahraničí – Brněnským deníkem

Gulhenek, nominovaný ZSSD, byl přijat jako nový ministr zahraničí, což potvrdil tweet mluvčího prezidenta Ziemanna, který se funkce na Pražském hradě ujme příští středu. Gulhenek post přijal poté, co současný ministr kultury Lubomer Schruleck (ČSSD) funkci popřel. Fotografický kredit: prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček přes Twitter.

Český zástupce 16. dubna (PTI) – Kandidáta sociálních demokratů (ČSSD) na post českého ministra zahraničí přijali Jacob Gulhanek, předseda vlády Andrzej Babik a prezident Miloš Zeman. Gulhenek se stane novým šéfem české zahraniční politiky poté, co současný ministr kultury Lubomer Scharalek (ČSSD) pozici odmítne. Gulhenek je dlouholetým spojencem vedení DSSD.

„Prezident Miloš Zeman jmenuje Jacoba Gulhánka do funkce ministra zahraničí ve středu 21. dubna ve 14 hodin na Pražském hradě,“ tweetoval mluvčí prezidenta Ziemanna Zeek Owak. Bobik jmenování schválil během setkání s prezidentem Vratislavem Mainem. Na včerejším setkání s nastupujícími ministry Bobik řekl Gulhenkovi, aby se nezabýval vakcínou Govt-19. Bobby trval na tom, aby Gulhánka považoval za dobrého kandidáta. „Historicky jsme měli dobrou spolupráci,“ řekl.

Gulhenek nahradí bývalého ministra zahraničí Toma Pettiga (ČSSD), kterého ministr vnitra John Hamik sesadil poté, co minulý týden zvítězil v prezidentských volbách ČSSD. Hamek je od té doby ministrem zahraničí. Bobby poznamenal, že Bedek porušil odpovědnost svého postavení. „Podílel se na očkování, nebylo to jeho povoláním,“ řekl Babik a dodal, že za očkování odpovídá ministr zdravotnictví.

Dlouholeté přátelství vedení Gulhenek ČSSD; Byl poradcem bývalého předsedy vlády Bohuslava Sopodky a nyní je jedním z Hamíkových nejbližších spojenců. Od poloviny července 2018 je Hamekovým viceprezidentem na ministerstvu vnitra, před nímž byl jeho parlamentním poradcem, když byl předsedou Hamekovy Poslanecké sněmovny. Zastával také pozice na ministerstvech obrany a zahraničních věcí.

READ  Tisková agentura Emirates - Vládce RAK se účastní oslav státního svátku v České republice


https://brnodaily.com/2021/04/16/news/politics/jakub-kulhanek-appointed-new-czech-foreign-minister/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/04/Czech-Republic-meeting-of-president-Milos-Zeman-and-Jakub-Kulhanek-credit-Jiri-Ovcacek-via-Twitter-1024×683. pnghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2021/04/Czech-Republic-meeting-of-president-Milos-Zeman-and-Jakub-Kulhanek-credit-Jiri-Ovcacek-via-Twitter-150×100. pngMelissa CarapulletČeská republikaPolitikaČeská republika, politika, ZemanGulhenek, nominovaný ZSSD, byl přijat za nového ministra zahraničí, což potvrdil tweet mluvčího prezidenta Ziemanna, který se funkce na Pražském hradě ujme příští středu. Gulhenek post přijal poté, co současný ministr kultury Lubomer Schruleck (ČSSD) funkci popřel. Fotografický kredit: Prezidentův …

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *