Virus COVID-19 může zůstat v těle déle než rok po infekci

Virus COVID-19 může zůstat v těle déle než rok po infekci

Nový výzkum Kalifornské univerzity v San Franciscu zjistil, že koronavirus může zůstat v krvi a tkáních některých pacientů po infekci déle než rok, což nabízí pohled na vývoj dlouhodobých symptomů koronaviru. Studie, které provedl Michael Peluso, odhalily, že antigeny koronaviru zůstaly v krvi až 14 měsíců a ve vzorcích tkání déle než dva roky, což naznačuje možnou souvislost s dlouhodobými účinky na zdraví.

a COVID-19 virus Podle nového výzkumu Kalifornské univerzity v San Franciscu může přetrvávat v krvi a tkáních pacientů déle než rok po skončení akutní fáze onemocnění, který nabízí potenciální vodítka, proč se u některých lidí rozvine dlouhý Covid.

Vědci našli kusy SARS-CoV-2které jsou označovány jako antigeny Covid, zůstávají v krvi až 14 měsíců po infekci a déle než dva roky ve vzorcích tkání od lidí s Covidem.

„Tyto dvě studie poskytují některé z dosud nejsilnějších důkazů, že antigeny koronaviru mohou u některých lidí přetrvávat, i když si myslíme, že mají přirozené imunitní reakce. vedl obě studie.

Zjištění byla prezentována na konferenci o retrovirech a oportunních infekcích (CROI), která se konala 3. až 6. března 2024 v Denveru.

Důkaz dlouhodobé infekce

Na začátku pandemie byl COVID-19 považován za přechodné onemocnění. Rostoucí počet pacientů, dokonce i těch, kteří byli dříve zdraví, však má příznaky, jako je mozková mlha, zažívací problémy a problémy s krevními cévami, po měsíce nebo dokonce roky.

Vědci zkoumali vzorky krve od 171 lidí, kteří byli infikováni koronavirem. Pomocí vysoce citlivého testu na Covidův spike protein, který pomáhá viru proniknout do lidských buněk, vědci zjistili, že virus byl u některých lidí stále přítomen až o 14 měsíců později.

Mezi těmi, kteří byli hospitalizováni s COVID, byla pravděpodobnost detekce antigenů COVID téměř dvakrát vyšší než u těch, kteří nebyli hospitalizováni. Procento bylo také vyšší u těch, kteří hlásili nemoc, ale nebyli hospitalizováni.

READ  Mohutný oblak sopky Tonga dosáhl průměrného oceánu - 38 mil do atmosféry

„Jako lékaře mě tyto asociace přesvědčují, že na něčem jdeme, protože je logické, že někdo, kdo byl nemocný COVID-19, by měl více antigenů, které by se mohly zdržovat,“ řekl Peluso.

Virus přetrvává v tkáních až dva roky

Protože se předpokládá, že virus je stále přítomen v tkáňových rezervoárech, vědci se obrátili na Long COVID Tissue Bank společnosti UCSF, která obsahuje vzorky darované pacienty s dlouhodobým koronavirem i bez něj.

Objevili části viru RNA Po dobu až dvou let po infekci, ačkoli neexistuje žádný důkaz, že se osoba znovu nakazí. Našli ho v pojivové tkáni, kde se nacházejí imunitní buňky, což naznačuje, že virové fragmenty spouštěly imunitní systém k útoku. U některých vzorků vědci zjistili, že virus by mohl být aktivní.

Peluso řekl, že je zapotřebí další výzkum, aby se zjistilo, zda přetrvávání těchto fragmentů vede k dlouhodobému přetrvávání COVID a souvisejícím rizikům, jako jsou infarkty a mrtvice.

Ale na základě těchto zjištění se Pelusův tým v UCSF účastní několika klinických studií, které testují, zda monoklonální protilátky nebo antivirová léčiva mohou odstranit virus a zlepšit zdraví lidí s dlouhým Covidem.

„Je potřeba udělat hodně práce, ale mám pocit, že děláme pokrok v pochopení dlouhodobých důsledků této infekce,“ řekl Peluso.

Setkání: Konference o retrovirech a oportunních infekcích (CROI)

Studie byly podpořeny finančními prostředky od PolyBio Research Foundation na podporu dlouhodobého dopadu infekce novým koronavirem (LIINC) a grantem programu Merck Investigator Studies Program. Financování poskytl také Národní ústav pro alergii a infekční nemoci Státního zdravotního ústavu (3R01AI1411003-03S1, R01AI158013 a K23AI134327, K23AI157875 a K24AI145806). Další podporu poskytlo lékařské oddělení Zuckerberg San Francisco General Hospital a oddělení HIV a infekčních nemocí a globální medicíny.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *